Wykład o „dizajnie” w Andromedzie

0
146

13 marca o godz. 17:00 w Andromedzie (pl. K.K. Baczyńskiego 2) odbędzie się wykład o sztuce użytkowej. W spotkaniu pt. „W rzeczy samej, czyli o dizajnie” Katarzyna Czapla-Durska poruszy tematy m.in. historycznego aspektu charakterystycznego wzornictwa PRL-u, ale także tego, jaką rolę nadajemy przedmiotom codziennego użytku i jak osiągany jest złoty środek w sztuce użytkowej. Wstęp wolny.

Spotkanie z cyklu „To jest sztuka!” poświęcone zostanie refleksji nad tym, czy gromadzimy zwykłe przedmioty, które mają tylko funkcję użytkową czy są to też nośniki emocji, historii i idei? Teoria przybliży produkty sztuki i bez wątpienia zmusi do weryfikacji perspektywy odnośnie tego, co nas otacza.