Sukces młodych hokeistów MOSM

0
281
fot. Tyskie Lwy MOSM

Zakończyła się̨ rywalizacja hokeistów w ramach 31. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finały rozgrywano z udziałem zespołu MOSM Tychy w Oświęcimiu i Nowym Targu. Tyscy hokeiści wywalczyli złoto.

W fazie grupowej MOSM pokonał MKS Sokoły Toruń 3:1 (gole: Kościelniak, Matera, Wiśniewski), Unię Oświęcim 5:2 (Bochyński 3, Malchyk, Połącarz) oraz uległ BS Polonii Bytom 2:4 (Bochyński, Lewandowski), co jednak nie przeszkodziło tyszanom awansować do półfinału, gdzie zmierzyli się̨ z Podhalem Nowy Targ.

Po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej odsłonie gracze MOSM rozstrzelali się, objęli prowadzenie 3:1, które w ostatniej tercji podwyższyli do 6:1 (gole: Wiśniewski 2, Lewandowski, Matera, Malczyk, Cherniawski) i awansowali do ścisłego finału, gdzie – po pokonaniu w drugim półfinale 3:1 bytomskiej Polonii – czekał na tyszan zespół JKH GKS Jastrzębie.

Finał miał bardzo wyrównany przebieg i losy złotego medalu ważyły się do samego końca. Po I tercji i golu Kościelniaka MOSM prowadził 1:0, ale w drugiej odsłonie jastrzębianie wyrównali, a na początku decydującego starcia wyszli na prowadzenie 2:1. Na szczęście ostatnie słowo, a właściwie dwa słowa, należały do prowadzonej przez trenerów Beniamina Sławińskiego i Łukasza Sokoła drużyny MOSM Tychy. Gole Wiśniewskiego i Lewandowskiego dały tyskiej młodzieży zwycięstwo 3:2, złote medale i tytuły mistrzów Polski.