Eugeniusz Cebrat, były bramkarz tyskiej drużyny i członek Klubu Zasłużonych obchodzi 70. rocznicę urodzin.
Przygodę z piłką nożną na szczeblu profesjonalnym zaczynał w 1970 roku w Górniku Wesołej w Mysłowicach. Następnie od 1971 roku zaczął grać w nowopowstałym GKS Tychy. To właśnie podczas meczów w tyskiej drużynie wyselekcjonowano go do kadry pod przewodnictwem Kazimierza Górskiego w 1976 roku. Na mecz w barwach Polski czekał jednak do roku 1985, gdy grał w Górniku Zabrze. Wraz z Górnikiem zdobył również dwa mistrzostwa Polski w latach 1985 i 1986.
Eugeniusz Wincenty Cebrat w tyskim klubie spędził (z przerwami) 10 lat.

