Ponownie zła jakość powietrza w Tychach

1
242

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych, na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest zła jakość powietrza.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

Zaleca się zachowanie ostrożności: ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz oraz ograniczenie wietrzenia pomieszczeń.

Przewidywany czas trwania ryzyka: od godz. 08.00 dnia 20.02.2025 r. do godz. 24.00 dnia 20.02.2025 r.


Źródło: UM Tychy

 

1 KOMENTARZ

  1. Ponowna propaganda Eko-religijnych fanatyków zielonego ładu i innych głupot.
    Szedłem rano do pracy i powietrze było wspaniałe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.