GKS Tychy zdominował STS Sanok, wygrywając 9:0 w przekonującym stylu. Od pierwszych minut Trójkolorowi narzucili swoje tempo gry, a kolejne tercje tylko potwierdzały ich pełną kontrolę nad meczem.
W pierwszej odsłonie tyszanie sześciokrotnie trafili do bramki rywali, co pozwoliło im zbudować solidną przewagę. W drugiej tercji gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia, utrzymując pełną dominację na lodzie. W ostatniej części spotkania tyszanie przypieczętowali zwycięstwo dziewiątym golem, kończąc mecz bez straty bramki. GKS Tychy udowodnił, że jest w bardzo dobrej dyspozycji i z pewnością z optymizmem patrzy w stronę zbliżających się play-offów.
Zwycięstwo to było jednocześnie ostatnim spotkaniem sezonu zasadniczego na Stadionie Zimowym. Już w najbliższą niedzielę tyszanie rozegrają swój ostatni mecz sezonu zasadniczego na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie Podhale Nowy Targ.
Bartłomiej Sokołowski / Hokejowe Tychy

