Rekordowe wsparcie dla Orkiestry

0
243
fot. Piotr Podsiadły

301 329,25 zł to aktualna kwota, która zebrana została w ramach ostatniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach. To o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku. To nowy rekord wszystkich dotychczasowych tyskich finałów, a nie jest to jeszcze kwota końcowa.

Ponad 300 tysięcy złotych to suma, którą zebrano podczas tegorocznego finału WOŚP w Tychach. – W porównaniu z poprzednimi latami mam wrażenie, że było w tym roku zdecydowanie bardziej intensywnie. Pogoda nam dopisała, przyszło naprawdę mnóstwo osób. Mieszkańcy świetnie się bawili, korzystali z atrakcji i chętnie wspierali Orkiestrę – powiedziała Agata Cupiał, jedna ze współorganizatorek wydarzenia.

Osoby biorące udział w akcji podkreślały, że wysłuchały wiele wspaniałych historii.
– Przyszła do nas z tatą dziewczynka, której mama przebywa obecnie w szpitalu. Poprosiła ją, aby kupiła sobie watę cukrową. Kiedy była mała, zachorowała na cukrzycę i wtedy ratował ją sprzęt z WOŚP. Inna osoba zapewniała, że zawsze będzie wspierała Orkiestrę, bo kiedy urodziła wcześniaka, to także pomógł sprzęt z „serduszkami” – opowiedziała z kolei Grażyna Adamczyk.

Bez względu na to, jaka będzie ostateczna kwota zebranych środków, już dziś wiadomo, że tyszankom i tyszanom udało się pobić kolejny rekord. W ubiegłym roku konto WOŚP zasiliło z Tychów 250 tysięcy złotych. Do 10 lutego trwają licytacje na popularnym portalu aukcyjny. Po zakończeniu i podliczeniu aukcji, poznamy ostatecznie zebraną sumę. Aktualnie na koncie fundacji WOŚP jest już ponad 91 milionów złotych, a deklarowana kwota to blisko 180 milionów złotych.