Ruszyła budowa połączenia pieszo-rowerowego Tychów z Kobiórem. Nowy szlak poprowadzony zostanie po stronie zachodniej al. Bielskiej, od ulicy Żorskiej, w kierunku Kobióra, do drugiego przejścia dla pieszych. Odcinek liczyć będzie około 1,5 km i wybudowany zostanie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi na Kobiór. Miasto otrzymało na ten cel prawie 4,5 miliona zł dofinansowania od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Powstanie wspólny, asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy długości około 1,5 km i szerokości 3,5 m. W ramach zadania wykonane zostaną: kładka pieszo- rowerowa nad Potokiem Żwakowskim, sieć oświetlenia ulicznego, sygnalizacja świetlna oraz kanał technologiczny. Przebudowana zostanie też sieć energetyczna i teletechniczna kolidująca z projektowaną drogą.
-Na tym etapie, po stronie Kobióra, budowa połączenia nie została jeszcze rozpoczęta. Powiat pszczyński, który administruje tym terenem, stara się dopiero pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. Oznacza to, że gdybyśmy poprowadzili nowy ciąg do granicy z gminą Kobiór, rowerzyści nie mieliby możliwości kontynuowania podróży. Postanowiliśmy, na tym etapie, poprowadzić szlak pieszo-rowerowy do miejsca, w którym zarówno rowerzyści jak i piesi będą mogli bezpośrednio włączyć się w istniejące już leśne ciągi rekreacyjne – wyjaśnia Arkadiusz Bąk dyrektor MZUiM w Tychach.
Wyremontowana zostanie też al. Bielska na odcinku zaprojektowanego ciągu pieszo rowerowego i dodatkowo jeszcze kilkudziesięciometrowy odcinek jezdni wschodniej od ul. Żorskiej w kierunku centrum miasta. Remont polegać będzie na wymianie i wzmocnieniu siatką całego pakietu bitumicznego, czyli warstw: wiążącej i ścieralnej. Koszt wszystkich wymienionych działań to około 9,5 miliona złotych, z czego około 4,5 miliona złotych pokryje dofinansowanie z GZM. Planowany termin zakończenia prac to czwarty kwartał br.


A nikt nie pisze o tłumach na spotkaniu z Karolem Nawrockim.
Bo z ciągu coś będzie pożytecznego, z niego nie
Szkoda że bezposrednio obok jezdni i rowerzyści nadal będę zmuszeni wdychać smród spalin samochodów, bezsensu.
Przez środek lasu ci zrobią.
Bo jest bez sensu mogliby wykorzystać drogi przeciwpożarowe
A ogóle gdyby miał możliwość
To nie tylko ta droga ale całe Nadleśnictwo Kobiór wymusił natychmiastowe oznaczenie tras żeby jazda rowerem była jazda podziwiająca urok całego Nadleśnictwa bo jest dużo do poprawienia
Taki sposób żeby nie niszczyć natury
Żeby można było każdej strony pojeździć
Byle jak najwięcej pętli objazdowych
Las najlepszy jest w czasie upału
Wiadomo trzeba zachować ostrożność
Aby ogień nigdy nie zniszczył lasu
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.