Bezpiecznie nad wodą

3
368
fot. KMP Tychy

Jak co roku nad Jeziorem Paprocańskim działa Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób. Przy okazji mundurowi przekazują cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w pobliżu kąpielisk, zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

– Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, który choć bardzo przyjemny, nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków i utonięć zarówno dzieci jak i dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych miejscach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do wody czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń – zauważają mundurowi.

Właśnie w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z tyskiej komendy prowadzą działania na wodzie i terenach przywodnych. Mundurowi działają prewencyjnie, a ich służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników.  Policjanci, również w patrolach rowerowych, których można spotkać w rejonie tyskiego akwenu, dla zapewnienia spokoju i porządku współpracują ze strażnikami miejskimi, WOPR-em, członkami PZW, a także z funkcjonariuszami Straży Rybackiej.

3 KOMENTARZE

  1. Na paprach w sezonie powinno być więcej patroli pieszych Policji dlatego że przyjezdni jak i miejscowe Janusze, Grażyny ,Sebixy i Karyny nie szanują niczego i nikogo, prosty przykład – kosz na śmieci oddalony 5 metrów, a Janusz peta zakopuje w piasek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj