Zadał kilka ciosów nożem i zbiegł

6
697
fot. KMP Tychy

W sobotę (6 lipca) około godziny 20 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w budynku wielorodzinnym przy ul. Andersa doszło do napaści z użyciem noża. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowane zostały patrole policji oraz pogotowie ratunkowe, jednak sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia przed ich przybyciem.

W sobotni wieczór służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że jej partner został zaatakowany nożem. Poszkodowany mężczyzna (51 lata) otrzymał kilka ciosów nożem w rękę od drugiego mężczyzny (44 lata). Sprawca zbiegł z miejsca przestępstwa przed przybyciem służb. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni się znali i doszło między nimi do kłótni na klatce schodowej.

Ratownicy medyczni zajęli się poszkodowanym 51-latkiem i po zaopatrzeniu przewieźli go do szpitala. W tym czasie mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Około godziny 23 funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego w jednym z mieszkań przy ul. Arkadowej. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego około 3,5 promila.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa (art. 148§1 kodeksu karnego) . Wobec mężczyzny zastosowano 3-miesięczny areszt.

Policjanci KMP Tychy pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie. Może mu grozić dożywotnie więzienie.


źródło: 112Tychy

6 KOMENTARZE

  1. UPA?Czy może to już jeden, architekt lub też lekarz, z naszego benificjentowania w UE POd najjaśniejszym słoneczkiem Peru ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj