Maciej Gramatyka słucham

12
370

Dziś przez dwie godziny prezydent Tychów Maciej Gramatyka rozmawiał z mieszkańcami naszego miasta. W ramach dyżuru tygodnika Twoje Tychy odpowiadał na pytania czytelników. W najbliższym numerze zamieszczone zostaną odpowiedzi prezydenta.

Tyszanie pytali o wiele kwestii, niektórzy zaś zadzwonili, aby pogratulować nowego stanowiska oraz życzyć udanej kadencji. Pytano o miejsca parkingowe, dworzec PKP, koszenie traw czy też zakaz strzelania petardami w sylwestra. Już w najbliższym numerze Twoich Tychów pojawi się obszerna relacja z dyżuru.

12 KOMENTARZE

 1. chyba pan prezydent mocno dyżuruje bo watek zwężania ulic w mieście na poczet parku wodnego z portalu zniknął ?! , chyba za dużo opinii mieszkańców na ten temat i kogoś za mocno to w oczy kuło : )

 2. Nie wierzę, że obecna władza jest w stanie coś zmienić. Ludzie mają dość wodotrysków, fontann i stadionów za miliony złotych. Podczas gdy miasto staje się po prostu mniej wygodne: dziurawe drogi, korki, ITS który tylko uprzykrza życie, brak ciągłości i spójności głównych szlaków pieszo rowerowych i to wszystko się dzieje pomimo powolnego wyludnienia i wieloletniej „pustyni” w miejscu gdzie powinno być centrum. Do tego straszące od lat pustostany: Szkieletor, Zeg, Szkoła na Piłsudskiego. W mieście Tychy niestety część miejska przeniosła się do prywatnego centrum handlowego na terenach przemysłowych a śródmieście po prostu wymiera. Pomysłem na to nie może być jedynie ciasna deweloperka i zawężanie ulic gdzie się tylko da. Moim zdaniem Tychom jest potrzebny projekt spojrzenia na miasto jako całości, bo na chwilę obecną nie widzę tutaj spójności ani żadnego planu aby to miasto stało się spójne i kompletne.

  • Państwo Wejchertowie w Tychach takich jak dziś, nie mieliby żadnej szansy na przebicie się ze swoimi projektami…

 3. Przecież nie mogło by być takt że nikt nie zadzwoni i o parę (wyłącznie serdecznych) telefonów do Pana prezydenta ktoś tu musiał zadbać.
  Pani kierowniczko czy frekwencja zapewniona? Tak jest towarzyszu… mucha nie siada.

 4. Nie narzekać, uśmiechać się….
  Picerzy są u władzy i bajeranci ,
  nic się nie zmieni. Pospolstwo zagłosowało , kasa się zgadza , tęczowe kolory.
  Ale sami się nie wybrali przecież .

 5. A czy zadano pytanie o treść baneru rozwieszonego niedawno na płocie stadionowym.

  Na transie leciał tekst, (z pamięci) że „Hanna S. kręci mieszkaniami, a Król i odszkodowanie za Szatnię to po prpstu przekręt”. Trans mega szybko i w popłochu zerwano co tylko wzmogło spekulacje.

  Czy jest nadzieja, że nowy prezydent miasta ustali kim jest owa Hanna S. ? zweryfikuje i sprawdzi pojawiające się w trakcie kampanii informacje czy w Tychach mozliwe jest posiadanie kilku, kilkunastu mieszkań z miejskich zasobów rozpisanych na członków bliższej, dalszej rodziny i znajomych ? Czy to fejk czy jednak prawda ?

  2. Czy Pan prezydent ujawni przebieg rozprawy, odpowie na pytania kto ze strony miasta reprezentował je w sporze z Królem ? Jaka była kwota wypłaty ? Czy miasto zachowało należytą staranność w trosce o swój budżet ? Czy odwołało się od niekorzystnego wyroku ? Czy prawnicy miejscy reprezentujący miasto w sporze, byli równocześnie znajomymi pana Króla ? Czy powinni się wyłączyć ze sprawy z uwagi na konflikt interesów ? Itd. Itp. Od lat ludzie o to pytają a miasto chowa głowę w piach…
  Może więc teraz….

  • Szkoda, że artykuł został napisany w czasie przeszłym, więc rozmowy się odbyły zanim ktokolwiek tutaj o tym przeczytał. Poza tym Prezydent raczej doskonale wie czego chcą mieszkańcy i ta cała akcja ma charakter raczej marketingowy aby potem o tym pięknie napisać w lokalnej gazetce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj