Darmowe szkolenie w dla sektora kultury

0
47

18 lipca w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się szkolenie „Rola sektora kultury w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego”. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które działają w obszarze kultury i chciałyby zwiększyć zaangażowanie swoje lub swoich instytucji w działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Szkolenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc

Jak wziąć udział:

32 438 20 60 rezerwacje@mck.tychy.pl (w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz instytucję)

Co na szkoleniu?

  • przyjrzymy się co instytucje kultury mogą zrobić w obszarze budowania społeczeństwa obywatelskiego,
  • dowiemy się jakie działania są możliwe, skuteczne i angażujące,
  • zapoznamy się z przykładami dobrych praktyk w tym obszarze, zbadamy połączenie i uzupełnianie się edukacji kulturalnej z obywatelską.

PROWADZĄCE:
Dagmara Kubik – prezeska Fundacji Rzecz Społeczna. Doświadczona kampanierka i organizatorka społecznościowa (community organizer). Prekursorka wykorzystywania tej metody w pracy ze społecznościami w Polsce. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w angażowaniu mieszkańców i aktywistów w działania na rzecz ich otoczenia. Pracowała z kilkunastoma grupami działaczy na terenie Śląska i superwizowała pracę kilku zespołów organizatorów społecznościowych. Superwizorka, trenerka i konsultantka. Autorka innowacyjnych programów edukacyjnych dla liderów lokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Wieloletnia członkini zarządu Europejskiej Sieci Organizatorów Społecznościowych, największej sieci zrzeszającej profesjonalistów wykorzystujących metodę organizowanie społecznościowe w Europie.

Iwona Nowak – dyrektorka i członkini zarządu Fundacji Rzecz Społeczna. Superwizorka, trenerka, organizatorka społecznościowa, autorka materiałów edukacyjnych w języku polskim i angielskim. Ukończyła Europejski Program Magisterski w dziedzinie praw człowieka i demokratyzacji (EMA), Szkołę Trenerów prowadzoną przez Centrum szkoleń i rozwoju osobistego MERITUM w Katowicach, a także Szkołę Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od 2008 r. związana z sektorem NGO. Swoją przygodę zaczęła jako edukatorka praw człowieka w Amnesty International, następnie wspierała grupy marginalizowane społecznie, by przez ostatnie lata skupić się na pracy ze społecznościami z różnych stron Polski oraz wdrażaniu innowacyjnych narzędzi dających moc sprawczą mieszkańcom i mieszkankom.

Organizator: Katowice Miasto Ogrodów
Wydarzenie odbywa się w ramach programu Metropolia Kultury, który jest częścią starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pokaż mniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj