Seans w Andromedzie – „How to Have Sex”

2
207

Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości? Na te pytanie odpowiedzą sobie widzowie, którzy dziś – 8 lipca – o 18:00 obejrzą seans w Pasażu Kultury Andromeda. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„How to Have Sex” w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok „Aftersun” i „Poprzedniego życia” jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo.

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial „Wiedźmin”, film „Perswazje”), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. „How to Have Sex” jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

Reżyseria: Molly Manning Walker
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2023
Gatunek: dramat
Czas: 98 min

Prowadzenie: Krzysztof Ociepa


MCK Tychy

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra produkcja ,więcej takich filmów powinno się pokazywać ,ogólnie w mieście powinno powstać kino studyjne z prawdziwego zdarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj