Rock na Plaży 2024 – Spięty, Illusion, Dżem i wy

10
6514
Zeszłoroczny laureat konkursu i tegoroczna gwiazda - Wasabi. Fot. Kamil Peszat

Przegląd konkursowy w ramach festiwalu Rock na Plaży 2024 odbędzie się 7 września na Dzikiej Plaży w Tychach. Podczas imprezy jury wyłoni trzy zespoły, które będą miały zaszczyt wystąpić na Rock na Plaży 2024 przed takimi gwiazdami jak Wasabi, Spięty, Illusion i Dżem. Udział w wydarzeniu stwarza uczestnikom wyjątkową szansę na promocję swojej twórczości oraz konfrontację z artystami o wieloletnim doświadczeniu.

Dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, natomiast trzecim uczestnikiem jest laureat VIII edycji konkursu „Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2024” – zespół Viadomo.

Do przeglądu konkursowego mogą przystąpić soliści, grupy i zespoły muzyczne, które wykonują szeroko pojętą muzykę rockową wraz z jej różnymi odmianami, opartą na własnym repertuarze. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia i pięciu utworów, z których przynajmniej dwa muszą być zarejestrowane „na żywo”.

Termin nadsyłania zgłoszeń i materiałów upływa 19 lipca 2024 r. Decydująca jest data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę mailową organizatora Miejskiego Centrum Kultury. Wyniki kwalifikacji do finałowego przeglądu konkursowego zostaną ogłoszone do 25 lipca 2024 r. na profilu Facebook MCK oraz na stronie kultura.tychy.pl.

W skład jury wchodzą: dziennikarz muzyczny i przewodniczący jury – Paweł Chowaniec,
autor tekstów – Kazimierz „Filo” Galaś oraz przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – Piotr Kumor.

Będą oni oceniać aranżację, spójność stylistyczną, dobór elementów muzycznych, czystość wokalu, dobór tekstu, siłę przekazu oraz całościowe wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu 3 prezentacji konkursowych zostanie wyłoniony zwycięzca, który zostanie ogłoszony laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Tychy. W ramach nagrody laureat zagra koncert bezpośrednio przed trzema głównymi gwiazdami na następnej edycji festiwalu „Rock na Plaży 2025” – 6 września 2025 r, za który otrzyma wynagrodzenie w wysokości 7 000 zł. Trzy finałowe zespoły konkursowe otrzymają honorarium w wysokości 1 000 zł.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się w regulaminie, który można pobrać ze strony kultura.tychy.pl. Sponsorami wydarzenia są Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Kompania Piwowarska producent marki Tyskie.

10 KOMENTARZE

  1. Te miejskie centrum kultury to ponury żart. Bylejakosc az do porzygania wiecznie dżemy cree teraz ilusion.

  2. Norbert-Jak Ci się nie podoba to idź na koncert Zenka…wolny wybór…typowy narzekacz….ludzie czekają cały rok żeby przyjść i posłuchać Dżemu u Siebie….

    • Nawet jakbym chcial isc na zenka to nie pojde bo w moim miescie nie ma na to szansy.Tutaj tylko niby rock a tak naprawde taka sama chała co roku.Raz pamietam zee sie wysilli i bylo FARBEN LEHRE.ten typ z ilusion to gra ze 4 konserty w roku w tychah i okolicy.Wiec fani rocka maja wrecz przesyt.Zero rownowagi a jest w mieście stanowisko zrownowazonego rozwoju.jezeli nie widzisz ttu problemu to ja nie potrafie ci inaczej wytlumaczyc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj