To było Viadomo

0
230
Zwycięzcy przeglądu zespół Viadomo. Fot. Kamil Peszat

Zakończył się przegląd tyskich kapel Dla Tych zagrają. Podczas sobotniego przeglądu, który odbył się w Pubie pod Browarem, najlepiej według jurorów wypadł zespół Viadomo. Nagroda publiczności powędrowała natomiast do zespołu Kąkol. Wydarzenie zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

To była wyjątkowo mocna edycja Dla Tych zagrają. 3 spośród 4 zespołów grały muzykę gatunkowo cięższą. – Faktycznie to była najcięższa gatunkowo edycja w historii przeglądu – mówi Piotr Kumor organizator przeglądu z ramienia MCK. – Usłyszeliśmy 3 koncerty metalowe, trashmetalowe, czy też metalcore’owe i jeden grający niezależnego rocka. To właśnie ten zespół, Viadomo, zaskarbił sobie przychylność jurorów za za oryginalność wykonania coveru obowiązkowego (Rotary – Na jednej z dzikich plaż), siłę przekazu oraz wyróżniający się czysty wokal. Tym samym Viadomo zagra podczas tegorocznej edycji Rocku na Plaży wspólnie z takimi gwiazdami jak Wasabi, Illusion, Spięty oraz Dżem. Bardzo cieszy nas tegoroczna frekwencja. Tego dnia Pub pod Browarem odwiedziło blisko tysiąc osób – dodał Piotr Kumor.

Finałową częścią przeglądu był występ Damian Sikorski Projekt, czyli grupy grającej pop-alternatywne brzmień pod wodzą przewodniczącego jury konkursowego Damiana Sikorskiego, który wspólnie z 8 muzykami zaprezentował utwory z debiutanckiego albumu, wypuszczonego przed miesiącem.

Przypomnijmy na koniec, że Viadomo to tyski zespół grający indie rock. Tworzą go Miłosz Golec (wokal), Mateusz Juszczak (gitara), Artur Antosiak (bas) oraz Kuba Ryska (perkusja). Zespół zawiązał się w 2020 roku. Ich muzykę można sprawdzić na na kanale YT oraz aplikacji Sptify. Do utworu „Brak tchu” zespół nagrał teledysk.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj