Tyszanin II wicemistrzem Europy w judo!

2
259
fot. arc. pryw. Gwardia Tychy

Ogromny sukces Andrzeja Borowca – tyski judoka w dniach 6-9 czerwca wziął udział w turnieju mistrzostw Europy judo w kat. Master. Impreza odbyła się w stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewie. W turnieju udział brało 727 judoków z 35 krajów

– Po raz pierwszy w historii został rozegrany również turniej w nowej konkurencji Ne-Waza (parter), do której zgłosił się trener Andrzej. Konkurencja ta została rozegrana w połączonych kategoriach wiekowych M1-M3 (-100 kg), a walki w parterze drugiego dnia odbywały się tylko w jednej kategorii wagowej. Andrzej Borowiec po dwóch bardzo mocnych pojedynkach zajął trzecie miejsce – relacjonuje klub Gwardia Tychy.  – To już drugi tytuł mistrzostw Europy w tym roku dla Tychów, bo przypomnijmy, że Andrzej wywalczył dwa tygodnie temu srebrny medal podczas ME w Ju-Jitsu w Niemczech – dodają.

Polska drużyna uplasowała się w klasyfikacji medalowej na 13 miejscu, zdobywając łącznie 11 medali w tym: 2x 3x 6x a także bardzo wysokie V miejsca (6-krotnie) oraz dwa VII miejsca. Ponadto zespół zawodników w kat. M5 wywalczył drużynowo brązowy medal.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj