Skupieni wokół pasji

  0
  676
  fot. NS

  Z końcem ubiegłego tygodnia odbyło się uroczyste otwarcie pracowni Fundacji Marwari, która odtąd przy ul. Charlesa de Gaulle’a 12 oferować będzie lokalnej społeczności szereg aktywności, warsztatów, wycieczek i inicjatyw. Organizacje tworzą ludzie pełni pasji, a jej zasięg nie będzie ograniczał się jedynie do Tychów.

  Zajęcia z szydełkowania, fitness dla seniorów, szkolenia z pierwszej pomocy, majsterkowanie, profesjonalna pomoc psychologiczna, górskie wycieczki, apiterapia, wspinaczka w skałkach, turnusy w ośrodku jeździeckim nad Bałtykiem, rzeźbiarstwo, malarstwo i wiele innych twórczych aktywności. Uczestnikiem zajęć oferowanych przez Marwari może być każdy, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, niepełnosprawności. W Tychach będzie się działo! Założycielką i prezes Fundacji jest Marzena Libura-Michniewicz, która w czasie otwarcia pracowni przybliżyła nieco historię jej powstania, a także przedstawiła działaczy, którzy ją tworzą, a jest to spora – dwudziestoosobowa – grupa.

  – Każdego z nas łączy pasja – czy to do sztuki, kultury, zdrowia czy ekologii. Będziemy się nią dzielić z innymi, będziemy rozwijać w was talenty, będziemy pomagać wam szukać nowych zainteresowań. Część naszego serca pozostaje w Tychach, natomiast druga w Bielkowie. To wieś w województwie zachodniopomorskim. To właśnie tam, w sierpniu ubiegłego roku, zapadła decyzja o powołaniu Fundacji. Poznałam wówczas wspaniałego człowieka – Jana Jabłońskiego, który prowadzi niezwykłe miejsce – Stajnię na Zakręcie. Człowiek może tam w pełni połączyć się z naturą. Jako Marwari będziemy na pewno współpracować i organizować formy wyjazdowe czy plenery do tego cudownego miejsca – powiedziała Marzena Libura-Michniewicz. – Jednak przede wszystkim fundacja nie powstałaby, gdyby nie pasja mojej córki, jaką jest jeździectwo. W logo Fundacji widnieje wizerunek konia rasy marwari, którego usposobienie idealnie oddaje nasz charakter – wyjaśniła.

  W czasie otwarcia licznie zgromadzeni tyszanie mogli poznać skład działaczy Fundacji. Są wśród nich: Tina Dej, Jolanta Nowak-Wojnarowicz, Anna Górska, Jakub Pszoniak, Anna Rachfalska, Anna Dziedzic, Asia Biolik, Sylwia Bogdziun, Aneta Piskorek, Anna Jaromin, Paweł Dziedzic, Damian Michniewicz, Grzegorz Wańczyk, Tomek Zabłocki, Wojtek Sznerch, Rafał Mikołajczyk, Joanna Dej, Ryszard Dej, Irena Pypłacz oraz Wojciech Łuka. Jak zapowiedziała prezes Marzena Libura-Michniewicz, to nie koniec, bowiem w ramach realizacji programów pojawią się kolejni.

  – Jestem wdzięczna, że trafiłam na swojej życiowej drodze na tak wyjątkowe osoby. Można nazwać to dziełem przypadku, choć z drugiej strony – czy na pewno? Będzie różnorodnie, kolorowo, twórczo i po prostu pięknie, ponieważ pasja pozwala nam dotrzeć na wyżyny – mówiła Marzena Libura-Michniewicz. – Naszym założeniem jest także ponowne zaktywizowanie mieszkańców Śląska do aktywności, wycieczek, kolonii i plenerów. Chcielibyśmy poprzez Fundację umożliwić im wyjazdy w różne miejsca – dodała.

  – Wszyscy tak licznie tutaj zgromadzeni znaleźliśmy się z jednego powodu – z jakiejś pasji, zamiłowania, kontaktu zawodowego lub zupełnie amatorskiego ze sztuką. To płaszczyzna idealna do budowania porozumień, więzi międzyludzkich i spędzania czasu. Kreatywność i pomysłowość nie są obecnie doceniane w dyskursie społecznym tak bardzo, jak powinny. Mam nadzieję, że Marwari pomoże zmienić ten tok myślenia – powiedział Wojciech Łuka, kurator Miejskiej Galerii Sztuki OBOK.

  Wszelkie niezbędne informacje na temat działań Fundacji, zapowiedzi spotkań i zajęć, znajdują się w mediach społecznościowych Marwai.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj