Samorządowcy apelują – idź na wybory!

6
446
Prezydent Tychów Maciej Gramatyka zachęcał do wzięcia udziału w najbliższych wyborach. Fot. Kamil Peszat

Dziś przy Urzędzie Miasta Tychy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli
marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Tychów Maciej Gramatyka, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz kandydatka do Parlamentu Europejskiego Mirosława Nykiel. Samorządowcy wyliczali, dlaczego warto iść na wybory 9 czerwca?

– 9 czerwca zadecydujemy, jaka będzie Unia Europejska – podkreślił Maciej Gramatyka. – To że będzie się zmieniać, jest oczywiste, tak jak fakt, że nasza obecność w UE ma niepodważalny wpływ na nasze życie. Wystarczy spojrzeć na tablice informacyjne, które informują, ile pieniędzy z UE zostało przeznaczony na budynki, ronda, skrzyżowania, parki, przed którymi stoją. Tychy na przestrzeni 20 lat pozyskały ponad miliard złotych na projekty infrastrukturalne. Gdyby nie pieniądze z UE nie stać byłoby nas na przebudowę DK nr 1 czy nowoczesną infrastrukturę kanalizacji w Tychach. Takich projektów jest zdecydowanie dużo, dużo więcej.

Przypomnę, że Unia Europejska, a właściwie Europejska Wspólnota Węgla i Stali powstawała po to, żeby zagwarantować Europie pokój i bezpieczeństwo. Dziś wszyscy wiemy, jak bardzo priorytetowe są to wartości w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą. W najbliższych wyborach każdy z nas powinien wziąć odpowiedzialność za to, jaka będzie Unia Europejska i zagłosować w wyborach – dodał.

Przypomnijmy, że 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce zostanie wybranych 53 posłów i posłanek. Głosowanie odbędzie się w godzinach 7.00 – 21.00.

 

6 KOMENTARZE

 1. Śląsk został zalany plakatami pani Nikiel i Jerzego Buzka
  Ten ostatni powinien siedzieć w więzieniu za reformę OFE. Od lat czynnie przyglądam się skali defraudacji i grabieży jaka miała miejsce przy okazji reformy emerytalnej Buzka z 1999 roku. Szacuję, iż jej efektem jest ubytek żywej wypracowanej przez Polaków gotówki na ponad 100 mld zł. Nikt i nigdy nie pokusił się o podsumowanie skali tej malwersacji. Sama ustawa została napisana tak, aby mechanizm wyparowywania odkładanych tam pieniędzy dawał Funduszom poczucie kompletnej bezkarności. Autorami tego największego przekrętu byli Jerzy Buzek, Teresa Kamińska i prof Marek Góra. Gdyby dziś powołać rzetelną komisję śledczą w temacie i ustalić wymierne straty finansowe, już nikt nigdy nie powierzyłby swych oszczędności tego typu spekulantom. Ale że nikt tego nie zrobi – pan Jerzy może w spokoju brylować na wyborczych plakatach nie mając nawet cienia wyrzutu sumienia, iż wysadził w powietrze emerytalne oszczędności milionów Polek i Polaków…

 2. Ło matko.
  Ten gość ma 83 lata i wciąż „nie schodzi” ze sceny publicznej.
  No tak, ten rodzaj fetyszu w Tychach też znajduje swoje liczne odbicia. Daleko szukać nie trzeba.

  Ja dodam kolejnego wybitnego speca, tym razem od prywatyzacji,niejaki Janusz Lewandowski.

  A najciekawsze jest to, że multum obecnych gęb z KO-PIS (przedtem jako PO, AWS, PC, KLD, UW,LPR,PSL i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze) obecnych do dziś w polityce/na stołkach, zaczynali od wczesnych lat 90 lub max. na przełom wieków. To ponad 30 lat cały czas jedni i ci sami.

  Tego rodzaju fenomen w wyborach dokonywanych przez suwerena, musiałby zbadać psychiatra.

 3. I jeszcze autor zapomniał wspomnieć o super inwestycjach czyli o budowie chodników wzdłuż Oświęcimskiej z dwoma rondami i super systemem ITS

 4. Obrzydliwe. Ilość różnych opłat, podatków i danin jakie teraz płacimy jest już przerażająca. Ciekawe czy weźniece odpowiedzialność za drastyczne zubożenie europejczyków. Nykiel za to zapłacila? Jak nie to Wieczorek to jest ta Twoja demokracja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj