Portrety literackie w MBP

0
90

W piątek 1 marca Andrzej Beya-Zaborski będzie gościem MBP w ramach cyklu spotkań z osobistościami świata literatury pn. „Portrety literackie”. Spotkanie odbędzie się o 18:00 w tyskiej Mediatece, wstęp wolny.

„Razem z Andrzejem Beya-Zaborskim chcemy was zabrać do niezwykłego świata – pełnego pasji, niezwykłych ludzi i wszystkiego, co składa się na życiorys tego wyjątkowego aktora.

Co zmalował w wojsku, że chciano go postawić przed prokuratorem? Dlaczego przypisywano mu sabotaż wymierzony w towarzysza Edwarda Gierka? Za co kocha teatr lalkowy? Jak wspomina pracę ze studentami? Czy trudno mu było po latach wcielić się ponownie w rolę komendanta policji w najnowszej produkcji Jacka Bromskiego U Pana Boga w Królowym Moście? I wreszcie: jak to się stało, że do filmu trafił dopiero po dwudziestu latach pracy na scenie, by w efekcie wystąpić w ponad pięćdziesięciu produkcjach? Odpowiedzi na te i inne (może zadane przez Ciebie?) pytania poznamy podczas spotkania z cyklu Portrety Literackie. Serdecznie zapraszamy!” – zachęcają bibliotekarze.


źródło: MBP Tychy