Tyscy policjanci podsumowali 2023

1
527
fot. KMP Tychy

Policjanci z Tychów podsumowali rok 2023. Na naradzie rocznej zaprezentowane zostały osiągnięte wyniki oraz przedstawione założenia i priorytety w walce z przestępczością. Zarówno kierownictwo tyskiej komendy, jak i zaproszeni goście podkreślili, że dobrze układająca się współpraca jest podstawą nie tylko do prawidłowego funkcjonowania jednostki, ale również przyczynia się do tego, że Tychy są bezpiecznym miejscem.

W czwartek 8 lutego w tyskiej komendzie odbyła się narada roczna, którą poprowadził Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk wraz ze swoim zastępcą podinsp. Tomaszem Zawadzkim. W spotkaniu wzięli udział: pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna, Prokurator Rejonowy w Tychach Maria Paszek, mł. bryg. Tomasz Kostyra reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Komendant Straży Miejskiej w Tychach Ryszard Polcyn oraz Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tychy Janusz Sojka.

Na początku narady Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach podinsp. Tomasz Zawadzki przedstawili wyniki pracy tyskich policjantów za cały poprzedni rok. W swoim przemówieniu szef tyskiej jednostki podziękował za pracę wszystkim policjantom i pracownikom, a także władzom miasta, prokuraturze oraz straży pożarnej i straży miejskiej za wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Podkreślił, że współdziałanie tych wszystkich podmiotów jest podstawą nie tylko do prawidłowego funkcjonowania jednostki, ale również przyczynia się do tego, że Tychy są bezpiecznym miejscem.

2022 rok w policyjnych statystykach zapisał się na zbliżonym poziomie pod kątem przestępstw kryminalnych. Na dużą uwagę zasługuje fakt, że na tyskich drogach odnotowano spadek ilości kolizji i wypadków drogowych. Niezmiennie trzema głównymi powodami zdarzeń są:

– niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami;

– nieprawidłowe omijanie;

– nieprawidłowe cofanie.

Skuteczność działań tyskich funkcjonariuszy przełożyła się również na większą do poprzedzającego roku wykrywalność sprawców kradzieży z włamaniem oraz sprawców bójek i pobić.

Przedstawione wyniki to efekt pracy policjantów działających w różnych obszarach między innymi zwalczających przestępczość, dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i tym działających profilaktycznie.


źródło: KMP Tychy

1 KOMENTARZ

  1. Z przedstawionego artykułu mogę wnioskować , że spotkanie trwało 3 minuty……. i w Tychach nic się nie dzieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj