Portret literacki Adama Kaczmarczyka

0
89

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na spotkanie z Adamem Kaczmarczykiem, które okraszone będzie klimatycznym występem muzycznym. Wydarzenie będzie orbitowało wokół najnowszej powieści „Kawka. Pająk Mokoszy” – pierwszej części trylogii. Odbędzie się w piątek 9 lutego o 18:00 w tyskiej Mediatece, wstęp wolny.

Twórczość pisarza można zaklasyfikować jako literaturę fantasy i science fiction. Rozmowę z nim poprowadzi Ewa Niewiadomska.

Fabuła najnowszej powieści:

Kiedy półelfka Mojmira zjawiła się na ziemskim padole, układ gwiazd należał do Dziewanny, pani miłości, dwóch obliczy, czerni i bieli, lasów oraz zwierząt. Jednak czasy pokoju nie mogły trwać wiecznie. Półelfka uratowana przed wojenną pożogą przez magiczną zielonowłosą istotę i przygarnięta przez panie boru nie powróciła do życia, jakiego zaznawały dziatki miast czy wiosek. Odebrane nauki fechtunku, walki karabelą, zgłębianie magicznej wiedzy, sposobów komunikacji z knieją oraz odkrywanie samej siebie doprowadziły Mojmirę do ostatniej z prób. Ta miała stać się przepustką, otwierającą przed niezwykłą niewiastą nową drogę żywota, którą – jak wierzyła z całych sił – mogła wybrać samodzielnie.

W tym samym czasie demoniczne zło i nienawiść wypełniły serce cesarza Jonmungardu, Regnira, a kontynent, jaki znaliśmy do tej pory, dokonywał swego istnienia. Wraz z wylewaną przez ludzi pogardą bestie, bazyliszki i inne biesy czyhające dotąd w odległych krainach i kryjówkach wypełzły.

Czy Mojmirze uda się odnaleźć drogę pośród nieoczywistej, okrutnej rzeczywistości? Czy przyjaźń i wiara rozgonią chmury zasnuwające kontynent? Zachęcamy do lektury i podzielenia się refleksjami podczas spotkania z autorem.


źródło: MBP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj