Weekend w górach – Gdzie warto wyjechać ?

0
130
Widok na góry

Kto chce spędzić udany weekend w górach, ten musi zadbać o kilka ważnych kwestii. Zaplanowanie pieszej wędrówki, ułożenie listy zabytków godnych zwiedzenia, a przede wszystkim wybór docelowego celu podróży — oto najważniejsze wyzwania. Gdzie warto się wybrać, by miło spędzić czas i odpocząć w komfortowych warunkach? Oto 6 hoteli w górach, które idealnie sprawdzą się na weekendowy relaks.

1. SPA & Wellness Hotel Diament w Ustroniu

Uzdrowiskowa część Ustronia od kilku dekad kojarzona jest z piramidami — sanatoriami i ośrodkami wypoczynkowymi, które wyróżniają się charakterystyczną sylwetką. Jedna z nich znana jest dziś jako SPA & Wellness Hotel Diament — nowoczesny obiekt z rozbudowaną strefą spa & wellness. Miejsce to świetnie sprawdzi się w przypadku osób aktywnych, które mogą korzystać z sali fitness, basenu oraz ścianki wspinaczkowej, jak i tych, którzy chcą wypocząć w SPA. Rodziny z dziećmi mogą z kolei liczyć na takie udogodnienia, jak sala zabaw, trampoliny czy kącik z multimediami. Wszystko to w miejscu, w którym zaczynają się piesze szlaki górskie i ścieżki spacerowe, dzięki którym można odkrywać piękno masywu Równicy.

2. Osada Śnieżka w Łomnicy

W kameralnej Łomnicy (leżącej w pobliżu Jeleniej Góry) czeka na gości wiele atrakcji. Zabytkowy pałac z pięknym parkiem, wspaniałe widoki na Karkonosze oraz Osada Śnieżka — jeden z ciekawszych kompleksów wypoczynkowych w Karkonoszach. Można tu skorzystać z komfortowych apartamentów w domkach wolnostojących lub z eleganckich pokoi w budynku hotelowym. Bez względu na pogodę można tu spędzić czas w ciekawy sposób. Baseny, sauny, profesjonalne gabinety SPA oraz atrakcje dla najmłodszych gości (m.in. Kids Club czy Game Room) sprawiają, że u stóp Śnieżki nikomu nie zagrozi nuda.

3. Nowy Zdrój w Polanicy-Zdroju

Bliskość Parku Zdrojowego, wspaniały klimat oraz dogodne warunki do poznawania piękna Ziemi Kłodzkiej — wszystko to sprawia, że Nowy Zdrój stał się jednym z najpopularniejszych hoteli w Polanicy-Zdroju. Można tu skorzystać z dłuższych i krótszych pobytów leczniczych, można skupić się na weekendzie w SPA. Hotel przyciąga basenami i profesjonalnie urządzonymi gabinetami, w których można popracować nad swoją formą. Walka ze stresem? Poprawa urody dzięki bogatej ofercie zabiegów fitokosmetycznych? Kąpiele borowinowe i solankowe? To tylko niektóre z propozycji, jakimi kusi gości Nowy Zdrój.

4. Hotel Czarny Potok w Krynicy-Zdroju

Czarny Potok jest jednym z najpopularniejszych hoteli w Krynicy-Zdroju, a w jego gościnnych progach każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jednych skusi położenie obiektu i bliskość stoków narciarskich (hotel leży zaledwie 900 metrów od dolnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką), innych — dobre zagospodarowanie. Przez cały rok można tu spędzać czas w ciekawy sposób. Hotel Czarny Potok posiada własne baseny i strefę saun, może się również pochwalić ciekawą ofertą zabiegów SPA. W Czarnym Potoku można również spędzić udany weekend z dzieckiem. Na najmłodszych gości czekają animatorzy oraz sale zabaw, z kolei rodziny z niemowlakami mogą korzystać ze specjalnie urządzonych pokoi.

5.  Aries Hotel & Spa w Zakopanem

Kto chce spędzić weekend u stóp Tatr, ten może odwiedzić  Aries Hotel & Spa w Zakopanem. To miejsce idealne zarówno dla zakochanych par, jak i dla rodzin marzących o weekendowym wypoczynku z dziećmi. Hotel posiada ciekawą ofertę wycieczek, dzięki czemu (w towarzystwie zawodowych kierowców-przewodników) można odkrywać piękno Podhala. Kto woli spędzać czas na miejscu, ten może skorzystać ze stylowej restauracji lub strefy SPA. Basen, sauna, salon masażu — to podstawa. Dodatkowo goście mogą skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz relaksacyjnych, dzięki którym weekend w górach stanie się nie tylko ciekawą przygodą, ale też szansą na odprężenie.

6. Hotel Limanova w Limanowej

Weekend w kameralnym Beskidzie Wyspowym można spędzić na wiele sposobów. Kto chce poznać tę część gór, a jednocześnie nacieszyć się wypoczynkiem w komfortowych warunkach, ten doceni ofertę Hotelu Limanova. Położenie na terenie jednego z ciekawszych miast Małopolski przyciąga tu miłośników zabytków, wielkim walorem są też pobliskie góry (w tym malownicze Pasmo Łososińskie). Sam hotel przyciąga nowoczesnym charakterem i licznymi udogodnieniami: saunami, jacuzzi oraz prysznicem z aromaterapią. Goście mogą też skorzystać z rytuałów SPA oraz profesjonalnych masaży, którymi można zakończyć dzień spędzony na górskich wędrówkach.

Po więcej wyjątkowych hoteli w górach warto zajrzeć na https://podroztrwa.pl/najlepsze-hotele-w-gorach/