Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

0
778
fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy

W poniedziałek 20 listopada podczas uroczystej gali w tyskiej Mediatece nagrodzono najzdolniejszych uczniów z Tychów. W czasie wydarzenia wręczono dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom tyskich szkół, którzy mogą szczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi.

Podczas tegorocznej gali za sukcesy uzyskane w roku szkolnym 2022/2023 wręczono dyplomy 55 uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Tychy pn. „Tyskie Orły” i 10 stypendiów pn. „Lider Zawodu” dla uczniów posiadających znaczące osiągnięcia w zakresie kształcenia w zawodzie.

Na gali wręczono również dyplomy gratulacyjne uczniom szkół, którzy zostali wyróżnieni prestiżowymi stypendiami takimi jak Stypendium Prezesa Rady Ministrów, stypendium „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

Za trud włożony w poprzednim roku szkolnym w edukację oraz za osiągnięcia artystyczne i sportowe docenionych zostało łącznie 63 uczniów. Wśród wyróżnionych znalazły się 23 osoby o znaczących osiągnięciach naukowych, w tym: 13 laureatów konkursów przedmiotowych, 2 laureatów i 3 finalistów olimpiad przedmiotowych oraz 5 uczniów indywidualnie i 2 grupy uczniów laureatów prestiżowych konkursów, na poziomie co najmniej wojewódzkim.

– Myślę, że w naszych szkołach mamy bardzo dużo zdolnych uczniów. Gratuluję wam – to jest wasza pasja w dziedzinie zarówno sportu, jak i osiągnięć naukowych czy artystycznych. Wielka w tym zasługa nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców, którzy dają wam na co dzień wsparcie – mówiła podczas gali Barbara Konieczna Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

– Zachęcam Was do tego, żebyście nigdy nie zeszli z tej drogi, którą obraliście – mówił do nagrodzonych uczniów Grzegorz Kołodziejczyk przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Tychy.

W kategorii osiągnięć i sukcesów sportowych wyróżnionych zostało 23 uczniów. W kategorii osiągnięć i sukcesów artystycznych wyróżniono 16 uczniów za osiągnięcia indywidualne, oraz 2 zespoły taneczne, które otrzymały co najmniej 3 nagrody lub pierwsze miejsca w prestiżowych konkursach artystycznych o zasięgu co najmniej ogólnopolskim. Dzięki wsparciu sponsorów, wyróżnieni otrzymali bony podarunkowe do Gemini Park Tychy i wejściówki do Parku Wodnego Tychy. Wśród nagród rzeczowych były dwa vouchery na kurs językowy oraz upominki z Miasta Tychy.

– W imieniu wyróżnionych uczniów chcielibyśmy serdecznie podziękować przedstawicielom władz miasta, pracownikom Miejskiego Centrum Oświaty, dyrektorom tyskich szkół, naszym rodzicom i nauczycielom i wszystkim tym, którzy każdego dnia motywowali nas i nadal motywują do podejmowania wysiłku niezbędnego, aby rozwijać swoje talenty. Jesteśmy wdzięczni za przekazywana nam wiedzę, za wiarę w nasze umiejętności – mówili przedstawiciele wyróżnionych uczniów.

Sponsorami tegorocznej Gali, poza Miastem Tychy oraz Miejskim Centrum Oświaty, byli: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Rosa Sp. z o.o., Best Centrum Języków Obcych, MAN – TRANS Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tychach oraz Regionalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, MASTER – Odpady i Energia, BEST Centrum Języków Obcych, Pracownia Komputeryzacji Przedsiębiorstw „BILANS”, CVGS w Tychach oraz N-Serwis.


źródło: UM Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj