Co kupić na mikołajki dla chłopca?

0
99
Prezent w niebieskim opakowaniu

Mikołajki to czas prezentów, upominków i… wielu wątpliwości. Co kupić dziecku? Jaki prezent spodoba się wymagającemu nastolatkowi? Jakie zabawki sprawdzą się w przypadku malucha? Wybór prezentu nie musi być trudny! Wystarczy zastanowić się nad nim nieco dłużej. Z naszymi pomysłami wybór odpowiedniego prezentu będzie łatwy i przyjemny.

Prezenty Mikołajkowe dla dzieci- jak wybrać i nie zwariować?

Wybór prezentu dla dziecka wcale nie jest łatwy. Warto skonsultować się z rodzicami dziecka- o ile nie mówimy o własnym dziecku. To oni najlepiej wiedzą, z jakiego prezentu dziecko się ucieszy. Jeśli znasz zainteresowania dziecka, postaraj się wybrać prezent zgodny z tymi zainteresowaniami. To może być zabawka związana z ulubionym filmem, grą, książką czy hobby. Zawsze dobrym wyborem są ponadczasowe gry planszowe czy książki, a także inne zabawki rozwijające dziecko w wielu kierunkach. Wiele zależy jednak od wieku dziecka, a prezent powinien być do niego dopasowany. Warto pamiętać, że liczy się przede wszystkim piękny uśmiech i doskonała zabawa.

Prezent mikołajkowy dostosowany do wieku dziecka

Kluczowym elementem udanego prezentu jest odpowiednie dopasowanie go do wieku. W przypadku niemowląt i małych dzieci szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem będzie miękki pluszak czy zabawki spełniające standardy bezpieczeństwa. W przypadku większych dzieci w wieku przedszkolnym, odpowiednie będą wszelkie zabawki edukacyjne, jak i zestawy kreatywne, np. masy plastyczne. Jeszcze większym wyzwaniem są prezenty dla nastolatków. Dobrym pomysłem jest LEGO dla 11-latka czy LEGO dla 12-latka. Zestawy dla tej grupy wiekowej są już bardzo zaawansowane, pobudzają wyobraźnię i zapewniają wiele godzin precyzyjnej i rozwojowej zabawy. Takimi klockami chętnie pobawią się nawet rodzice nastolatka, jest to więc dobry sposób na miłe spędzenie wspólnego czasu.

Co kupić na mikołajki dla chłopca?

Mikołajkowe prezenty powinny trafiać w gust dziecka. Maluchowi spodobają się kolorowe klocki, starszakowi- gra planszowa, a nastolatkowi ulubiona książka czy płyta ukochanego zespołu. Idealny prezent z okazji mikołajek to ten, który sprawi, że będzie to wyjątkowy dzień. Dobrym pomysłem na oryginalny prezent jest personalizacja. Dzięki niej możemy sprawić, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo. Prezentem dla chłopców jest z pewnością zestaw samochodów, jeśli mówimy o maluchu, czy np. prawdziwie „męskie” kosmetyki, jeśli odbiorcą ma być nastolatek. Pomysłów jest całe mnóstwo, a jedyne, co nas ogranicza jest wyobraźnia.