Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia

1
245
Mat. pras.

19 i 20 września w tyskiej Mediatece i na terenie Hali Sportowej w Tychach odbędą się III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora Silver Silesia. Targi Seniora Silver Silesia to inicjatywa Samorządu Województwa Śląskiego, której celem jest promocja tych form przedsiębiorczości w srebrnej gospodarce, które kierują się zasadami etyki i uczciwości wobec seniorów, jako istotnej grupy konsumentów. Szczegóły wydarzenia oraz dokładny program dostępny jest na stronie silver-silesia.pl.

W kalendarzu imprez skierowanych do seniorów, to największe wydarzenia, które z ramienia Samorządu Województwa Śląskiego przygotowuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli odwiedzić stanowiska wystawiennicze, na których prezentowane będą produkty i usługi skierowane do seniorów oraz tzw. Miasteczko Zdrowia, gdzie możliwe będzie skorzystanie z oferty bezpłatnych badań lekarskich i laboratoryjnych. Ponadto w trakcie trwania targów planowane są występy i pokazy twórczości artystycznej seniorów oraz konferencja, będąca okazją do spotkania środowisk naukowych, polityków oraz profesjonalistów realizujących w praktyce politykę senioralną w środowiskach lokalnych.

Organizatorami wydarzenia są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Tychy oraz Województwo Śląskie. Konferencja odbywać się będzie w sali koncertowej Mediateki, podobnie jak Targi Seniora. Miasteczko Zdrowia usytuowane będzie w Hali Sportowej MOSiR przy al. Piłsudskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Życzę Wszystkim Seniorom aby, w kolejnych edycjach, była przewaga wystawców z branży „rozrywka” nad wystawcami z branży „zdrowie” 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.