Dwa baseny otwarte zamiast jednego i to na Paprocanach? Jest wniosek

32
3552
Rok 1990. Odkryty basen kąpielowy w pobliżu dworca PKP i osiedla A. Fot. Muzeum Miejskie

Dziś prezydent miasta Andrzej Dziuba za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że tyski samorząd złożył wniosek o dofinansowanie budowy 2 basenów otwartych z atrakcjami wodnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

„Temat budowy basenu otwartego w ostatnich miesiącach często był tematem dyskusji mieszkańców naszego miasta na różnych forach internetowych i w mediach. Z dużym zainteresowaniem śledziłem komentarze, które pojawiały się w tym temacie i niezmiennie na sesjach Rady Miasta Tychy wyjaśniałem radnym, dlaczego w ostatnich latach taki basen nie powstał. Coraz trudniejsza sytuacja finansowa samorządów, coraz wyższe koszy realizowanych inwestycji, pilniejsze i nieplanowane wcześniej, a konieczne do realizacji zadania (np. budowa nowego bloku operacyjnego w szpitalu Megrez) – to tylko niektóre z powodów. W rozmowach zaznaczałem także, że jeśli tylko pojawią się środki, które można pozyskać na budowę basenu otwartego w naszym mieście, to spróbujemy po nie sięgnąć. Dziś mogę Państwu powiedzieć, że kilka dni temu złożyliśmy wniosek do Programu Polski Ład o dofinansowanie w wysokości 30 mln złotych na budowę 2 basenów otwartych z atrakcjami wodnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Jeśli uda nam się uzyskać dofinansowanie, rozpoczynamy projektowanie i budowę. Trzymajcie kciuki.
Radnych, którzy na każdej sesji poruszali temat budowy basenu, jako „największej potrzeby mieszkańców Tychów” zachęcam, by z takim samym zapałem wspierali realizację tego projektu i jego promocję wśród polityków, by nasz tyski projekt znalazł się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z rządowego programu. Liczę na Państwa wsparcie!” – napisał Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

32 KOMENTARZE

 1. 4 baseny! …. p. Dziuba i tak miał i będzie miał to gdzieś. LICZY SIĘ TYLKO FUSBAL i charatanie w gałę amatorów z ratuszu.

 2. Podejrzewam, że jeżeli wybudują choćby jeden basen to i tak będzie płatny, a budowa ich na paprocanach jest bezsensu, no chyba że sinice będą cały sezon.
  Proponuję budowę na J.P tam gdzie kiedyś był targ – jes duży teren do zagospodarowania.

 3. ..dawno się tak nie ubawiłem…. przecież jest tak źle na nic nie ma pieniędzy w kasie miasta…. acha oprócz niedziałającego its, pola golfowego, aquaparku, stadionu i tym podobnych

 4. Idą wybory i Andrzejek jako kandydat na senatora nagle przypomniał sobie że mieszkańcy Tychów potrzebują basenu . Resztę dopowiedzcie sobie sami .

  • Przypuszczam że kaczy od razu by wybudował kilka takich basenów w naszym mieście bo kto jak kto ale on najlepiej umie prze pier da lać publiczne pieniądze i od razu by je pewnie przetestował ze swoją kaczą rodziną (czytaj z kotem) Pinokiowi z zachwytu aż by nos zesztywniał a minister zdrowia nakazał kąpiel w tym basenie w maseczkach i jedynie po szczepieniu

    • Leczy najlepiej przy telewizji tvp wy sprane mózgi przez medialną papkę, narkotyki nie mają takiej siły działania jak kacza władza na tępych ludzi. Nie ma nic gorszego w kraju jak pis fanatyzm i radość z tego że go władza w dupę grzmoci, wstyd nam normalnym że mamy w kraju takich obywateli darmozjadów jak wy

  • Nic dodać nic ująć Gregory. Populizm Andrzejowi nie pomoże, wchodzi w buty które są dużo za duże dla niego jak i dla całej tej samorządowej gromadki członków rad nadzorczych

 5. Nie będę się opowiadał tutaj za żadną z partii ale najciekawsze jest to, że poziom wypowiedzi przeciwników PiS jest po prostu żenujący a podobno są to głównie wykształceni ludzie.

 6. No i cały program wyborczy radnego Gołosza i jego tyskiej partyjski szlak trafił.

 7. Dziubaty po 23 latach przypomniał sobie o Tyszanach? Dobre sobie hahaha

 8. Bardzo dobra decyzja pana Prezydenta, myślę że w Senacie też będzie podejmował dobre decyzje

 9. Ludzie pomyślcie trochę. Dziuba przez blisko ćwierć nie miał najmniejszej ochoty budować basenu otwartego . A dlaczego ? Bo nie ma czym się chwalić. . Praktycznie każde miasto i gmina powyżej 20 tysięcy mieszkańców ma na swoim terenie basen otwarty. Dziuba woli wielkie inwestycje nie do końca potrzebne mieszkańcom. Przykładów jest aż nadto. Nierentowny aquapark do którego trzeba dopłacać prawie 5 mln rocznie. O ile stadion był bardzo potrzebny o tyle jego pojemność stadionu jest mocno przesadzona. Patrząc na frekwencję to stadion o pojemności 8-10 tysięcy byłby wystarczający. Parkingi P&R ? Ponad 70% miejsc jest pustych. Pole golfowe? Dla kogo ? ITS ? Chyba każdy widzi. Ponad 100 mln wyrzucone w błoto. Nawet nie było pieniędzy na wiosenne koszenie trawy przez co byliśmy pośmiewiskiem w całej Polsce. Więc jak ktoś wierzy że Andrzejek chce wybudować w Tychach basen, ba… nawet dwa a może i z pięć to jest po prostu za przeproszeniem zwykłym frajerem.

  • Dorzucę jeszcze tą pieprzoną spalarnię na Wilkowyjach, którą forsował rękoma i nogami. Symulował mediacje i dobrą wolę. Tu też pan prezydent sobie nagrabił.

 10. Gospodarskim okiem -można wybudować 1 basen i np kładkę dla pieszych łączącą dworzec z browarem obywatelskim

 11. Po co basen ? Polska po rządach PiS ów bez wody utonie w długach i biedzie .

  • Najgorsze jest to, że kto by nie objął teraz władzy, to szybko się z tych długów nie odkopie. Jeśli wyra pis zarżną nas dalej ile jeszcze się da, wpuszczą imigrantów na lewe wizy jak to robią do tej pory i dalej będą przerabiać Polskę na Ukrainę. Była tania siła robocza to będzie jeszcze tańsza. A jeśli wygra inna partia która będzie się chciała z tego burdelu pisowskiego odkopać to trzeba będzie zaciskać pasa co się baaardzo ubogim umysłowo nie będzie podobać. Wniosek taki. Jesteśmy w kaczej D i długo z niej nie wyjdziemy. Byle nie było gorzej.

  • A propos długów. Za rządów PO dług publiczny rósł bardzo szybko i pod koniec ich kadencji w roku 2015 wynosił blisko 55% PKB. W tym roku pod koniec rządów PIS dług publiczny wynosi około 50% PKB. Więc za rządów którego premiera Polska tonęła w długach? Matematyki się nie oszuka.

 12. Lesiu co ty wiesz o basenach. Jedynej kąpieli jakiej zażywasz to kopalniany prysznic po szychcie. To jedyna atrakcja wodna w twoim życiu.

 13. Chyba Dziuba jaja sobie robi. Dwa
  A co będzie na terenie północnych Tychów. Co wszyscy pojedziemy na Paprocany. Brawoooo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.