Tyszanka mistrzynią i multimedalistką na Mistrzostwach Śląska 11-latków

0
428
Zdjęcie poglądowe.

Pływacy z MOSM-u Tychy wzięli udział w Mistrzostwach Śląska 11-latków. Sześć medali zdobyła Julia Bartniczak, stając się tym samym multimedalistką zawodów.

Julia medale otrzymała w następujących kategoriach kategoriach:

  • 50 m stylem dowolnym (mistrzostwo)
  • 50 i 100 m stylem motylkowym (podwójne wicemistrzostwo)
  • 100 m stylem dowolnym (brąz)
  • dwie sztafety (srebro i brąz)

Zawodnicy MOSM-u, którzy również wzięli udział w mistrzostwach, to Hanna Sojka, Nina Biadała, Julia Bartniczak i Hanna Kołodziej.

Nina Biadała zdobyła 7. miejsce stylem klasycznym na 50 m, 9. miejsce stylem dowolnym na 100 m oraz 10. miejsce stylem klasycznym na 100 m.

Hanna Sojka otrzymała zaś 7. miejsce stylem grzbietowym na 100 m, 8. miejsce stylem grzbietowym na 50 m, 8. miejsce stylem motylkowym na 100 m i 10. stylem motylkowym na 50 m.

Aleksander Niemiec zajął 5. miejsce stylem motylkowym na 50 m, a Antoni Hyrnik 9. miejsce stylem grzbietowym na 100 m.

W konkurencji zespołowej natomiast wyniki prezentują się następująco:

  • Druga sztafeta dziewcząt zajęła 8. miejsce. Była na 4×50 m stylem dowolnym, a udział brały w niej Olga Kądzioła, Julia Rosiek, Zofia Lubowiecka i Małgorzata Augustyn.
  • Sztafeta chłopców na 4×50 m stylem zmiennym zajęła 5. miejsce, a stylem dowolnym 10. miejsce. W składzie do obu sztafet wystąpili Antoni Hyrnik, Nikodem Karbowski, Aleksander Niemiec i Karol Majstrak.

Zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 19 oraz podopiecznymi trenerów Justyny Andrzejewskiej, Barbary Baranowskiej i Rafała Majcherczyka.

Mistrzostwa Śląska w pływaniu odbyły się w Dąbrowie Górniczej, wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 27 klubów z całego województwa.


Źródło: MOSM Tychy