Komunikat Klubu Piłkarskiego GKS Tychy ws. rezygnacji prezesa Bartnickiego

7
1898
Fot. Łukasz Sobala /Press Focus

W trakcie wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej KP GKS Tychy S.A. Leszek Bartnicki złożył rezygnację. Prezes spółki poinformował pisemnie o swojej decyzji większościowego akcjonariusza. Sternik tyskiego klubu na stanowisku pozostanie do końca miesiąca.

– Dziękuję Leszkowi za jego pracę i wkład włożony w rozwój klubu w ostatnich latach. Chcę mu również podziękować za pracę wykonaną podczas procesu inwestycyjnego. Byliśmy zaskoczeni jego decyzją, którą ogłosił na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej. Życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym – mówi Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

– Na razie zarząd będzie liczył dwóch członków, a rada nadzorcza zdecyduje, czy zostanie wybrany trzeci członek lub też nowy prezes – dodaje Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

Leszek Bartnicki na stanowisko prezesa zarządu KP GKS Tychy został powołany w lipcu 2019 roku. Głównymi zadaniami sternika tyskiego klubu był rozwój Akademii Piłkarskiej oraz ugruntowanie pozycji zespołu w czołówce pierwszej ligi. W sezonie 2020/2021 tyszanie byli bardzo blisko awansu do ekstraklasy. „Trójkolorowi” na koniec ligowych zmagań zajęli trzecie miejsce i w półfinale baraży przegrali z Górnikiem Łęczna.

Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również pucharowa kampania w 2020 roku. Na drodze do finału na PGE Narodowym w ćwierćfinale stanęła Cracovia, która w Tychach wygrała dopiero po dogrywce.

Drużyna GKS-u Tychy była sukcesywnie odmładzana. Wielokrotnie na boisku pojawiało się wielu wychowanków, a na ten moment w klasyfikacji Pro Junior System klub zajmuje pierwsze miejsce.

Progres zrobił również drugi zespół GKS-u Tychy. W ubiegłym sezonie tyszanie wygrali swoją grupę i dopiero w barażach o trzecią ligę przegrali z rezerwami Rakowa Częstochowa. Ponadto po raz pierwszy w historii klubu zespół U-17 zagrał w Centralnej Lidze Juniorów.


Źródło: gkstychy.info

7 KOMENTARZE

  1. Słaby prezes!!! To są zasługi naszego prezesa PUSTE TRYBUNY, BRAK NOWYCH SPONSORÓW, WIECZNIE ODCHODZĄCY NAJLEPSI PIłKARZE, SŁABA GRA PIłKARZY

  2. Do tej pory nie mogę zrozumieć jak chłop nie mający nic wspólnego z Tychami został prezesem GKS Tychy i trwał na tym stanowisku 4 lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.