Dwa mecze, jeden punkt

0
239

Drużyny KP GKS Tychy rozegrały w weekend dwa spotkania – oba na własnych boiskach. Punkt zdobyli jednak tylko I-ligowcy.

Jako pierwsi, w sobotę rozegrali swój mecz piłkarze drużyny rezerwowej. Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka nie sprostali znakomicie spisującej się w tym sezonie Unii Turza Śląska i po golu straconym w 83 min. ulegli 0:1.

W niedzielę o I-ligowe punkty walczyli piłkarze trenera Dariusza Banasika. Mecz z Chrobrym Głogów rozpoczął się bardzo dobrze dla tyszan, bo od gola Tomasza Wołkowicza z rzutu karnego w 15 min. Prowadzenie utrzymali Trójkolorowi zaledwie przez 9 minut, a wyrównującego gola dla przyjezdnych zdobył głową Mucha. Co gorsza, w doliczonym czasie gry przed przerwą, za zagranie Wołkowicza ręką we własnym polu karnym, arbiter podyktował „jedenastkę” dla Chrobrego, którą na gola zamienił Steblecki. Na szczęście w ostatnim kwadransie meczu gospodarze przycisnęli rywali, co zaowocowało wyrównującym trafieniem Mateusza Czyżyckiego w 83 min. Kolejne ataki GKS nie przyniosły zmiany wyniku i mecz zakończył się remisem 2:2.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 2:2 (1:2). Gole: Wołkowicz (15′ z karnego), Czyżycki (83′) oraz Mucha (24′) i Steblecki (45′ z karnego).

GKS Tychy: Odyjewski – Wołkowicz, Szymura (63′ Dominguez), Tecław, Buchta, Machowski – Mikita, Żytek, J. Biegański (63′ Skibicki), Czyżycki (90′ Połap) – Rumin.