Wielkie emocje i remis z Arką

5
475

Piłkarze GKS Tychy i Arki Gdynia dostarczyli w Wielką Sobotę wielkich emocji swoim sympatykom. Mimo, że gdynianie dwukrotnie w spotkaniu przy ul. Edukacji 7 prowadzili, to ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 (0:1).

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, którzy udokumentowali to golem Czubaka w 14 minucie. Tyszanie wyrównali po godzinie gry, gdy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Wołkowicz.

Ważnym momentem potyczki okazała się 78 min., kiedy po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Mateusz Radecki i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Wytrzymali do czwartej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to ponownie Czubak dał kolejne prowadzenie Arce. Gdy wydawało się, że w tym spotkaniu już nic się nie wydarzy, w polu karnym gości został łokciem zaatakowany Petr Buchta i arbiter podyktował rzut karny dla GKS. Niezawodny w takich sytuacjach Wołkowicz tym razem pozwolił gdyńskiemu bramkarzowi obronić „jedenastkę”, ale zdołał dopaść do odbitej piłki i głową wpakował ją do siatki, dając swojej drużynie upragniony punkt.

GKS Tychy – Arka Gdynia 2:2 (0:1). Gole: Wołkowicz (60′ i 90+’) oraz Czubak (14′ i 90+’).

GKS Tychy: Jałocha – Wołkowicz, Tecław, Nedić, Połap – Mikita (90′ Buchta), Żytek, Czyżycki (74′ Dzięgielewski), Radecki, Machowski (74′ Dominguez) – Rumin (69′ Skibicki). Żółte kartki: Wołkowicz, Żytek. Czerwona kartka: Radecki (za dwie żółte).