Obcokrajowcy w Wydziale Komunikacji

1
556
Fot. P. Podsiadły

Coraz więcej obcokrajowców składa w Tychach wniosek o wydanie karty upoważniającej do wykonywania pracy w zawodzie kierowcy autobusu czy ciężarówki. Wzrosła również liczba założonych profili kandydatów na kierowcę oraz wydanych lub wymienionych praw jazdy przez osoby z zagranicy.

Karta Kwalifikacji to dokument, który muszą wyrobić osoby z kwalifikacjami do przewozu towarów lub osób, ale nie posiadające polskiego prawa jazdy. – Od początku roku wniosek o wydanie karty złożyło już 88 obcokrajowców. W tym samym czasie założonych zostało również 79 profili Kierowcy Zawodowego – elektronicznego dokumentu identyfikującego przyszłego kierowcę zawodowego oraz 16 profili kandydata na kierowcę – dokumentu dla osób, które chcą uzyskać prawo jazdy. Wydano także obcokrajowcom 35 dokumentów prawa jazdy – wyjaśnia Maria Losko naczelniczka Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. To znaczący wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z lat ubiegłych.

Wśród osób z zagranicy korzystających z usług Wydziału Komunikacji najwięcej jest obywateli Ukrainy. Są również osoby pochodzące z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Turcji, a także z krajów znacznie bardziej oddalonych od Polski, takich jak Zimbabwe, Bangladesz czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.


Źródło: UM Tychy

1 KOMENTARZ

  1. Polska dla niektorych kraina mlekiem i miodem płynąca a wiekszosc tubylcow wstydzi sie tego ze sa Polakami i plują na wszystko co polskie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.