„Łatwy dojazd – czysta okolica” – nie zastawiaj dojazdu

13
268
Mat. pras.

MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. realizuje akcję informacyjną pn. „Łatwy dojazd – czysta okolica”. Skierowana jest do mieszkańców tyskich dzielnic, a w szczególności  do właścicieli nieprawidłowo zaparkowanych samochodów osobowych, które utrudniają odbiór odpadów.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody przy altanach śmietnikowych to spory problem dla pracowników firm wywozowych odbierających odpady – szczególnie z budynków wielorodzinnych. Często zdarza się, że niektórzy mieszkańcy zastawiają samochodami dojazd do pojemników i altan pomimo ustawionych zakazów parkowania. Pracownicy firm wywozowych muszą w takiej sytuacji sami przeciągnąć ciężkie pojemniki z odpadami do znacznie oddalonej śmieciarki.

Pomimo wielu akcji informujących o tym problemie, pracownicy nadal zmagają się z trudnościami. MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. postanowił poprosić kierowców o bardziej świadome parkowanie pojazdów. Stworzył ulotkę informacyjną, która trafia za wycieraczki nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Materiały edukacyjne trafiły również do spółdzielni mieszkaniowych, które wyeksponują je w swoich altanach.

– W tym miejscu zwracamy się z prośbą do mieszkańców miasta Tychy dotyczącą właściwego parkowania samochodów osobowych. Niewątpliwie ułatwi to samochodom specjalistycznym typu śmieciarka dojazd do altan śmietnikowych zlokalizowanych na terenie spółdzielni i tym samym możliwy będzie odbiór odpadów zgromadzonych w miejscu do tego wskazanym – proszą przedstawiciele MASTER Odpady i Energia Sp. z o.o.


MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o.

13
Dodaj swój komentarz!

avatar
(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Może problemu by nie było gdyby dało się gdzieś normalnie te pojazdy zaparkować. Ale niestety, miejsca parkingowe raczej nie są budowane w mieście. Za to kaska na totalnie bezużyteczny ITS się znalazła.

Inna sprawa – jak ktoś twierdzi, że pojazd jest zaparkowany nieprawidłowo, to dlaczego nie jest wezwana na miejsce SM albo partol drogówki…

Robert
Robert

Jeżeli śmieciarka nie może tamtędy przejechać to i wóz strażacki nie przejedzie w potrzebie. Te samochody stojące w miejscach zakazu i uniemożliwiające przejazd powinny być odholowywane tak jak to jest praktykowane na zachodzie. Master powinien zgłaszać tego typu problemy do straży miejskiej. Kierowcy powinni też się nauczyć, że nie muszą stawać pod swoimi drzwiami, gdy kilkaset metrów dalej jest parking. Na osiedlu A, na którym zrobiono zdjęcia, jest parking przy dworcu, stoi pusty.

Tyszek
Tyszek

Gdyby na osiedlach było prawidłowe oznakowanie to Straż Miejska i Policja by mogły działać. Bez tego ani rusz

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Tam jest zdaje się oznakowanie (wszędzie zakaz zatrzymywania się B-36 i chyba nawet bez żadnych wyłączeń). Może to nie są drogi publiczne? Nie wiem.
W każdym razie, jeśli jest oznakowanie to należy je egzekwować. Ale zostawienie ludzi bez miejsc parkingowych jest też lekko mówiąc nie na miejscu.
Przecież tym sposobem można by wszędzie „rozwiązać problem”. Ustawiamy B-36 i egzekwujemy ;), a ludzie? A co nas to obchodzi ;).

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Mowa o parkingu P&R?

Krzysiek
Krzysiek

Śmieszny jesteś
To może opłacisz mieszkańcom parking przy dworcu?

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Ja dlatego pytam, bo ten parking za darmo nie jest :).

Gregory
Gregory

Nie rozumiem dlaczego kierowcy Mastera nie wzywają Policji czy Straż Miejskiej. Dali by takiemu głąbowi mandat 500zl to by się nauczył parkować. Dla przykładu wiata śmietnikowa naprzeciwko przedszkola nr 5 na Czarnieckiego jest wiecznie zastawiona przez samochody debili. A może właściciele tych terenów czyli Miasto i spółdzielnie skorzystali by z najprostszego rozwiązania i zamontowali przed wiatami śmietnikowymi słupki. Głąby przesady by tam parkować i pracownicy Mastera mieli by w końcu łatwy dostęp do wiat. Koszt zamontowania słupków niewielki a pracownikom Mastera ułatwiło by to życie.

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Tam nie ma spółdzielni, tam są wspólnoty…. już sobie wyobrażam jak wspólnota mieszkańców sama sobie dobrowolnie odbiera „swoje” miejsca parkingowe 😀 i jeszcze za to płaci (słupki). Jest jedynie szansa, że nie cały tamten teren należy do wspólnot (tak jak po przeciwnej stronie Czarnieckiego – przy przychodni).
Inna sprawa że przy tym przedszkolu i generalnie na całym „C” o miejsce parkingowe to można co najwyżej walczyć :D.

Gregory
Gregory

O ile mi wiadomo to wspólnoty mieszkaniowe zarządzają jedynie budynkami. Tereny wokół budynków ( m.in. chodniki czy ulice ) są własnością miasta ( MZBM ). Tak czy siak takie słupki powinno się montować na terenie całego miasta w miejscach gdzie źle zaparkowane samochody utrudniają ruch, widoczność, blokują dojazd np. do śmietników lub parkują na całej szerokości chodnika ( kłania się np. Balbina ). A swoją drogą Straż Miejska powinna częściej karać mandatami głąbów za kółkiem którzy mają zbyt małe mózgi żeby zrozumieć że nie wszędzie mogą parkować swoje wehikuły.

Krzysiek
Krzysiek

Drodzy kierowcy Master jeśli nie potraficie jeździć zatrudnijcie się w piekarni.
Jesteśmy mieszkańcami tych osiedli i skoro brakuje miejsc do parkowania to parkujemy gdzie możemy
Ps
Kontenery na śmieci mają kółka 🤗
Pozdrawiam
Krzysiek
Kierowca z 20letnim stażem jazdy po zatłoczonych uliczkach

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

„Drodzy kierowcy, jeśli nie potraficie jeździć samochodami to kupcie sobie rowery. Kierowca master z 20 letnim stażem :D”

You made my day 😀

Gregory
Gregory

To jeszcze zacznijcie parkować na trawnikach, na placach zabaw a najlepiej na środku skrzyżowania bo ,, przecież nie ma gdzie parkować”. Brak miejsc parkingowych nie upoważnia do parkowania byle gdzie i utrudniania życia innym kierowcom i pieszym. Całe szczęście że coraz więcej osób kupuje naklejki ,, Karny k…s” i sami wymierzają sprawiedliwość źle parkującym debilom. Źle parkujesz to zdrapujesz.