Gdzie znaleźć dobrą firmę do sprzątania po zgonie?

0
94

Komu zlecić specjalistyczne sprzątanie po zgonie i jak znaleźć tę właściwą firmę, która spełni nasze oczekiwania? Okazuje się, iż profesjonalne sprzątanie po zgonie nie ogranicza się wyłącznie do posiadania wiadra z mopem, czy też atestowanych środków czyszczących.

Znalezienie dobrej firmy do sprzątania mieszkania po zgonie może być czasochłonne i stresujące. Jest w całym kraju wiele firm oferujących usługi wynoszenia mebli, ale nie wszystkie z nich oferują dezynfekcję pomieszczeń z patogenów i usunięcie niebezpiecznych mikroorganizmów i drobnoustrojów z powietrza. Sprzątanie po zgonach okazuje się być trudniejszą pracą, niż pozornie wygląda.

W branży usług sprzątania funeralnego liczy się przede wszystkim doświadczenie w zakresie metod odkażania podłóg po płynach ustrojowych, które wyciekły z rozkładającego się ciała oraz umiejętność doboru odpowiedniego stężenia środków biobójczych. Na terenie całej Polski jest tylko kilka firm, które świadczą sprzątanie po zmarłych, dezynfekcję po samobójstwach oraz czyszczenie miejsc po wypadkach komunikacyjnych.

Nie są to podmioty z ulicy, które oferują usługi porządkowe dla instytucji państwowych i osób prywatnych. Profesjonalna utylizacja odpadów skażonych krwią to stosowne zezwolenia, karty BDO z pełną dokumentację administracyjną, ale czy dają one gwarancję bezterminową na zrealizowane sprzątnie? Okazuje się, że większość przedsiębiorców daje gwarancję, ale taka legalna ekipa sprzątająca po zwłokach musi kosztować więcej, niże ludzie z przypadku.

Kto sprząta mieszkania po zmarłych? Zapytaj znajomych

Pierwszym krokiem, do znalezienia profesjonalnej ekipy sprzątającej jest zapytanie znajomych i rodziny o polecenie dobrej firmy do czyszczenia miejsca po zwłokach. Najbliżsi często mają doświadczenie z różnymi firmami usługowymi i mogą polecić osoby, z którymi mieli najlepsze doświadczenia.

Można też poszukać opinii na forach internetowych lub w grupach na portalach społecznościowych tj. Facebook. Sprzątanie po zgonach to troszkę inne usługi porządkowe niż wycieranie kurzu z parapetu, mycie okien, czy słanie łóżka w hotelu. Dezynfekcja mieszkania po osobie zmarłej obejmuje w 95% przypadków neutralizację trujących patogenów i szkodliwych drobnoustrojów, a ozonowanie pomieszczeń jest przeprowadzane niemal za każdym razem.

Specjalistyczne sprzątanie – sprawdź opinie online

Kolejnym sposobem na znalezienie dobrej firmy do sprzątania mieszkań jest sprawdzenie opinii online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „firma sprzątająca po zgonach + miasto” i przeczytać opinie na temat wybranych firm. Dobrym sposobem na sprawdzenie naszego wyboru jest skorzystanie z platform oceniających usługi, takich jak Google Maps, czy Facebook.

Zapuszczone mieszkanie

Dezynfekcja mieszkania – nie inwestuj w ciemno!

Kiedy już zdecydujemy się na wybranie konkretnej firmy, warto zapytać o referencję i sprawdzić, czy firma sprzątająca po zmarłym ma stały adres, który jest taki sam jak siedziba firmy. Jeżeli będziesz namawiany na załatwienie wszystkiego bez pisemnej umowy, to włącz lampkę ostrzegawczą. Usługi sprzątania po morderstwie wymagają profesjonalnych środków chemicznych i utylizacji odpadów w specjalnych spalarniach termicznych. Wykonania usługi czyszczenia po zgonach nie powinien podejmować się więc podmiot gospodaraczy nie posiadajacy stosownych zezwoleń.

Jak wygląda sprzątanie po zmarłym?

Dezynfekcja pomieszczeń po osobach zmarłych powinna być wykonana zgonie z wytycznymi państwowej inspekcji sanitarnej – „Sanepid”. Co należy robić wg. zaleceń tej instytucji?

 • Nie wyrzucać skażonych krwią przedmiotów do śmieci;
 • Czyszczenie miejsca zgonu przeprowadzać za pomocą atestowanych środków czyszczących wg. określonych procedur dezynfekcji;
 • Ubrania i rzeczy zmarłego należy oddać do utylizacji termicznej.

Nie zapomnij o podpisaniu umowy z ceną usługi

Jeśli firma jest chętna, by wszystkie ustalenia umieścić w umowie, można rozważyć podpisanie zamówienia na sprzątanie po zmarłych, w którym zawarty będzie termin ponownego zamieszkania. Specjalistyczne usługi sprzątające to różne ceny, na terenie całego kraju różnice mogą sięgnąć nawet 1000 zł, warto więc przed zleceniem specjalistycznego czyszczenia porównać ceny różnych firm.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły – opinie na temat Kastelnik

Przed podpisaniem umowy warto zadzwonić do wybranej firmy i zapytać o cenę i szczegóły realizacji usługi. Można zapytać o koszty wyniesienia starych mebli i dezynfekcji pomieszczeń, a także o harmonogram sprzątania, dostępność terminów oraz o to, czy wykorzystywane przez wybraną firmę środki czystości mają atest.

Podsumowując, wybór dobrej firmy do sprzątania mieszkania wymaga czasu i dokładnego przeanalizowania różnych ofert. Warto zacząć sprzątanie po zwłokach od poszukania opinii online, ale wejść od razu na stronę firmy Kastelnik: https://www.kastelnik.pl/sprzatanie-po-zmarlych/

Porównaj ceny i usługi – sprzątanie mieszkania w Warszawie, Krakowie i Gdańsku to różne koszty

Przy wyborze firmy do sprzątania mieszkań nie należy kierować się tylko ceną. Ważne jest, aby porównać usługi, jakie oferują różne firmy i wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania. Ceny usług zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość mieszkania czy rodzaj usługi. Każdy przypadek sprzątania jest inny, ale zawsze warto dopytywać o kartę odpadów.

W związku z różnicami w lokalizacji, opłaty za tego rodzaju usługi mogą się mocno wahać. Niemniej jednak kluczowym czynnikiem będzie rozmiar mieszkania oraz szczególne kwestie do rozwiązania, takie jak nieprzyjemny zapach czy trudne do usunięcia plamy krwi na ścianach, czy tapetach. Zazwyczaj koszt dezynfekcji jednego pomieszczenia po zgonie wynosi 800 zł, ale duże znaczenie ma ilość płynów ustrojowych.

Po zakończeniu prac wszystkie nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć, a pomieszczenia powinny być opróżnione ze sprzętu RTV, AGD, mebli i innych zbędnych gabarytów. Możliwość skorzystania z usługi całodobowej to duży atut, firmy, która ją oferuje. Warto dodać, iż część z nich pracuje przez 7 dni w tygodniu, a zlecenia są świadczone w całej Polsce i to bez dodatkowej dopłaty.

Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdzone usługi

Zanim zlecisz sprzątanie mieszkania, w którym doszło do śmierci, warto upewnić się, że wybrana przez Ciebie firma ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe (np. przeszkolenie z ozonowania pomieszczeń) i doświadczenie w usuwaniu skażeń biologicznych.

Można to sprawdzić poprzez zapytanie o certyfikaty i referencje oraz dokładne poznanie procesu dezynfekcji, który zostanie przeprowadzony. Należy również pamiętać o przekazaniu informacji o stanie zdrowia osoby, która zmarła, aby firma sprzątająca mogła odpowiednio zabezpieczyć się przed możliwymi zagrożeniami zdrowotnymi.

Specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji i usuwania przykrych zapachów

Specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji powietrza i usuwania przykrych zapachów działa na różnych poziomach. Niektóre urządzenia wykorzystują promieniowanie UV-C, aby zabijać wirusy i bakterie, a inne używają ozonu, aby neutralizować przykre zapachy. Istnieją również urządzenia, które stosują metody fizyczne, takie jak wysoka temperatura lub suszenie powietrza, aby usuwać wilgoć i bakterie.

Czyszczenie suchym lodem – wiadro i mop to za mało

Czyszczenie suchym lodem to nowoczesna metoda czyszczenia, która polega na usuwaniu zabrudzeń i osadów za pomocą strumienia suchego lodu. W odróżnieniu od tradycyjnych metod czyszczenia, czyszczenie mieszkań suchym lodem nie wymaga użycia wody ani detergentów.

Zamiast tego, granulki suchego lodu kierowane są pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię, gdzie sublimuje, czyli przechodzi bezpośrednio z ciała stałego do gazu, usuwając przy tym zabrudzenia. Ta metoda sprawdza się również przy sprzątaniu po zgonach, umożliwiając skuteczne usuwanie krwi, płynów ustrojowych i innych wydzielin biologicznych.

Czyszczenie przy pomocy zestalonego dwutlenku węgla jest znacznie szybsze niż tradycyjne metody czyszczenia. Zestalony CO2 jest w stanie usunąć większość zabrudzeń w krótkim czasie, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność.

Ozonowanie mieszkań – sposób na nieprzyjemny zapach

Zapachy odzwierzęce, gotowanie czy dym papierosowy to zapachy, których najczęściej nie chcemy czuć w swoim domu. Te łatwo usunąć przez wietrzenie pomieszczeń lub neutralizatory zapachów. Jednak sytuacja komplikuje się, gdy mamy do czynienia z inną grupą zapachów. Woń taka jak trupi zapach po zaawansowanym stanie rozkładu zwłok to ten odór, którego nie da się usunąć domowymi sposobami.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać ze sprawdzonych metod dezynfekcji jak ozonowanie pomieszczeń. Zlecając sprzątanie mieszkania po zgonie specjalistom z branży funeralnej, zyskujesz całkowitą pewność, że zostanie przeprowadzona skuteczna dezynfekcja mieszkania, a brzydki zapach zniknie bezpowrotnie.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon wyróżniają silne właściwości utleniające, a jednocześnie eliminuje wszelkie bakterie, drobnoustroje i trupie jady, czyli źródło brzydkiego zapachu. Jednocześnie trwale neutralizuje niechciane wonie, poprzez wchodzenie w reakcję z cząsteczkami zapachowymi i skuteczny ich rozkład.

Zamgławianie pomieszczeń – metoda na drobnoustroje

Zamgławianie pomieszczeń to metoda dezynfekcji, która polega na rozpyleniu roztworu dezynfekcyjnego w powietrzu za pomocą urządzenia do zamgławiania. Roztwór dezynfekcyjny w postaci mikro-kropel osadza się na powierzchniach, usuwając z nich bakterie, wirusy i drobnoustroje.

Rozpylona zostaje sucha albo zimna mgła, w zależności od wybranej metody zamgławiania. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które pozwala w krótkim czasie oczyścić każdy zakamarek mieszkania z groźnych patogenów i drobnoustrojów.

Profesjonalne firmy sprzątające często oferują nie tylko ozonowanie mieszkania, ale również zamgławianie suchą mgłą czy zamgławianie ULV ze środkiem biobójczym. Jeśli zależy Ci, by skorzystać z bezpiecznej i innowacyjnej metody odkażania, zapytaj o szczegóły oferty w lokalnej firmie sprzątającej po zgonach.

Doświadczenie w branży usług funeralnych

Zlecając sprzątanie mieszkań po zmarłych, warto przeanalizować dokładnie szczegóły oferty handlowej i pozycję firmy sprzątającej na rynku usług funeralnych. Firma sprzątająca z krótkim stażem na rynku i jednym generatorem ozonu raczej nie podoła realizacji tak trudnego zadania, jakim jest odkażanie mieszkań po zgonach. Dłuższy czas ozonowania niestety, ale nie załatwi sprawy, gdyż urządzenie o małej mocy nie będzie w stanie wytworzyć ozonu o odpowiednio wysokim stężeniu.

Ważne jest, aby dezynfekcję po zgonach przeprowadzać zgodnie z odpowiednimi standardami wyznaczonymi przez Sanepid. W branży usług funeralnych stosowane są różne metody dezynfekcji, w zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia.

Zlecając usługę sprzątania po rozkładzie zwłok, warto wziąć pod uwagę, jakie doświadczenie ma wybrana firma sprzątająca po zmarłych i jakie techniki odkażania stosuje świadcząc sprzątanie po zgonach.

W tym miejscu warto wspomnieć o firmie sprzątającej Kastelnik, która jest firmą odbierającą odpady skażone krwią, ale na co dzień zajmuje się czyszczeniem miejsc ze śladów krwi po śmierci naturalnej, samobójstwach i wypadkach komunikacyjnych.

Wybierz firmę z doświadczeniem. Pytaj o sprzątanie mieszkań z certyfikatem dezynfekcji

Wybierając firmę do sprzątania mieszkań, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i profesjonalizm. Firmy z długoletnim doświadczeniem mają zazwyczaj wykwalifikowanych pracowników i stosują najnowsze technologie na przykry zapach, a ich metody sprzątania są zatwierdzone przez Sanepid lub inną instytucję państwową tego typu.

Zanim zlecisz sprzątanie po zwłokach, zapytaj o certyfikację takich usług. Liderzy w branży dezynfekcji funeralnej nie tylko wystawiają dokument potwierdzający wykonanie sprzątania na miejscu zdarzenia, jak i certyfikat dekontaminacji powietrza, ale przekazują również kartę utylizacji odpadu.

Profesjonalne sprzątanie po zgonach zlecisz w firmie Kastelnik. To lider w branży dezynfekcji funeralnej z blisko 10-letnim doświadczeniem. Po zakończeniu sprzątania wystawiane są certyfikaty sprzątania i dezynfekcji na życzenie klienta. Oferta firmy sprzątającej Kastelnik obejmuje nie tylko czyszczenie śladów krwi, ale również takie usługi jak:

 • Opróżnianie mieszkań po zmarłych osobach;
 • Utylizacja starych mebli i zbędnych gratów;
 • Usuwanie nieprzyjemnego zapachu;
 • Skuteczna dezynfekcja po wypadkach komunikacyjnych;
 • Sprzątanie mieszkań po zgonach z przyczyn naturalnych;
 • Sprzątanie po morderstwie;
 • Czysczenie miejsca po samobójstwie;
 • Ozonowanie pomieszczeń na klatce schodowej;
 • Zamgławianie suchą mgłą pomieszczeń;
 • Usuwanie silnych zabrudzeń suchym lodem.

Sprzątanie po zmarłych zlecisz szybko, dzwoniąc do firmy Kastelnik tel. +48 735-960-510. Całodobową infolinie obsługuje technik sprzątania miejsc po zgonach, a ich ekipa jest gotwa do pracy na terenie całego kraju. Możesz zlecić również proces ozonowania i czyszczenie miejsc śmierci po wypadkach komunikacyjnych poprzez formularz na ich stronie Internetowej albo wysyłając wiadomość e-mail do działu handlowego.

Dodaj swój komentarz!

avatar