Jakub Kiwior – tyszanin w barwach Arsenalu

6
385
Jakub Kiwior w barwach Arsenalu; fot. Arsenal Londyn

Tyszanin Jakub Kiwior jest zawodnikiem Arsenalu Londyn. Obrońca Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn został kupiony za kwotę 25 milionów euro od włoskiej Spezii za kwotę 25 milionów euro. Kontrakt Polaka z nowym klubem będzie obowiązywał aż do czerwca 2028 roku. Tym samym reprezentant Polski stał się najdroższym piłkarzem sprzedanym przez Spezię Calcio w historii.

– Kuba widziany jest jako środkowy obrońca, z natury tego, że jest lewonożny, to oczywiście z lewej strony. Trener Arteta przekazał swoje pomysły i ewentualnie wykorzystanie jego silnych stron, ale niech to już zostanie między nim, a piłkarzem. Widzę, że pojawiają się w przestrzeni spekulacje dotyczące uniwersalności Kuby, ale głównym pomysłem jest to, żeby grał w Arsenalu jako środkowy obrońca – podkreśla Paweł Zimończyk agent Jakuba Kiwiora.

W Spezii, do której trafił ze słowackiej Ziliny, obrońca spędził półtora roku. W Serie A wystąpił łącznie w 39 spotkaniach. W dorosłej reprezentacji kraju zadebiutował pod wodzą Czesława Michniewicza 11 czerwca 2022 r. w meczu Ligi Narodów z Holandią. Od tego czasu występował z orłem na piersi jeszcze ośmiokrotnie, w tym cztery razy na mistrzostwach świata w Katarze. W drużynie wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce, obok Kamila Glika.

 

6
Dodaj swój komentarz!

avatar
Gregory
Gregory

A w barwach GKS Tychy nie wystąpił ani razu…

_On
_On

A musiał? Cytując za wikipedia:
„Karierę piłkarską rozpoczął w 2004, w drużynie Chrzciciel Tychy, a następnie dołączył do nowo powstałego zespołu Grom Tychy[1]. W 2012 został przeniesiony do juniorów GKS Tychy. Na początku 2016 został włączony do kadry pierwszej drużyny GKS Tychy, ale nie zdołał w niej zadebiutować[2].”

Norbert
Norbert

Fajnie,niech mu sie wiedzie Aesenal to WIELKI klub a w dodatku teraz na fali wznoszacej.

_On
_On

Wielkie gratulacje dla Kuby! Życzę siły, zdrowia i wytrwałości w ciężkiej pracy.
Oby ten sukces Chłopaka stawiającego pierwsze piłkarskie kroki w Tychach przyczynił się do dalszego rozwoju infrastruktury sportowej w mieście. Świetnie by było, gdyby powstało kolejne zadaszone boisko, tak żeby nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym mogły trenować w komfortowych warunkach, gdzie deszcz i śnieg nie są żadną przeszkodą by uczestniczyć w takich zajęciach.

Gregory
Gregory

Szkoda go , bo niestety, ale czeka go siedzenie na ławce. Do pierwszego składu się nie przebije

Gość
Gość

Polska języka być trudna język. Z pozdrowieniami dla kopiującego tekst.