Rekreacja na byłym parkingu

13
1088

W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę miejsca rekreacyjnego na terenie byłego parkingu strzeżonego przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie teren jest niezagospodarowany, co wkrótce ma się zmienić.

Urząd Miasta w Tychach od dawna planował uporządkowanie tego terenu. Prośby o zajęcie się tym tematem do urzędu miasta kierowali także mieszkańcy. – Obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni wokół nas i nie chcemy stać obojętnie wobec spraw, które mają bezpośredni wpływ na jakość funkcjonowania w naszym mieście, a zwłaszcza zamieszkania i życia nas samych oraz naszych dzieci. Cieszyliśmy się, kiedy parking strzeżony przy ul. Henryka Dąbrowskiego został rozebrany. To bardzo ważne, by teren ten został zrewitalizowany i uzupełnił tereny zielone w naszym mieście – pisali do magistratu przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa. W ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie koncepcji dla strefy przeznaczonej pod obiekty gastronomiczne. Oferty przetargowe przyjmowane będą do 30 stycznia. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na realizację zadania, na które w budżecie miasta zaplanowano 1 480 000 złotych.

fot. Piotr Podsiadły

13
Dodaj swój komentarz!

avatar
Max
Max

Zawsze to dobrze jak zamiast dzikiego parkingu będzie jakaś przestrzeń dla okolicznych mieszkańców.
Dwie uwagi z mojej skromnej strony.
Po pierwsze dobrze by wyposażenie/materiały placu były odpowiednio wandalo-odporne. Już nieraz na łamach tego portalu pisano o nowych elementach małej architektury na oś D. zdewastowanych przez odurzonych alkoholem wandali.
Po drugie dobrze by było widać wydane na ten cel 1,5 bańki. To że w takich inwestycjach wszystko wychodzi dużo drożej niż jak by to zlecał prywatny inwestor już chyba nikogo nie dziwi. Ale im dalej od sławetnej krakowskiej ławki za 230 tyś tym lepiej.

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Niecałe 2900mkw tego parkingu… 1,5mln pln… droga trawa i drzewka to będą. Pewnie egzotyczne gatunki.

Miro
Miro

To chyba jakiś żart plac zabaw za takie pieniądze bogata miasto.

Gregory
Gregory

Stać nas. W końcu Miasto ma zamiar nas zadłużyć w tym roku na 147 milionów. Szkoda tylko że większości tych pieniędzy nie zobaczymy w inwestycjach służących mieszkańcom. Tak się chwalili ITSem w zeszłym roku, a jak się okazało że to klapa za 100 milionów to milczą i udają że tematu nie ma.

Norbert
Norbert

Ee nie gadaj ostatnio w nocy szedlem przez puste skrzyzowanie kolo policji i nagle z czerwonego cyk na zielone.system dziala idealnie XD

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

To się przejedź (nie przejdź) na Niepodległości na nowe światła koło UM… ew. Wyszyńskiego w lewo w Edukacji. Koniecznie poza godzinami szczytu lub w niedzielę, żeby zobaczyć ten absurd.
Ale tak rozumiem, że to sarkazm 😉

Grisza
Grisza

A pieniedzy na wyremontowanie drogi Jana Pawla od strony lodowiska w strone Hotelu nie ma tyle lat ta droga to wielka porazka ale dobrze sa wazniejsze sprawy

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Jak to nie ma :D, łatka na łatce na prawym pasie sugeruje że jakiś „remont” jednak został wykonany 😀 wielokrotnie! 😀
Może czekają, aż będą tam jakieś skrzyżowania żeby zamontować światła i podłączyć pod ITS – wtedy będą też pieniążki na nowy asfalt i zwężenie do 1 pasa (z jednego zrobią najdłuższy parking na Śląsku)
Swoją drogą bardzo zagadkowe dlaczego akurat tam nie ma „zwalniacza” z ITSu jeśli ludzie potrafią tam po 100km/h jeździć…

Norbert
Norbert

Takie budowy to kwintesencja rozwalania pieniedzy przez samorzady.Postawia jakas pseudosilownie na ktorej bedzie sie bujac jakis emeryt ktora nic nie daje i skrzypi po miesiacu,lub walną jakies lezaki i hamak dla meneli bo jeszcze w tychach nie widzialem zeby ktos normalny na tym brudnym przyrzadzie lezal..wazne zeby swoi zarobili.

Max
Max

A co powiedzieć o tych wielkich tablatech które stanęły parę lat temu przy przystankach autobusowych. Śladu po nich już dawno niema. Normalny człowiek i tak tego się nigdy nie tykał., bo patole dla dowcipu na to zawsze charali.

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

Ostatnio celowo przejechałem się na ten „parking” wieczorem. I co? Okazuje się, że on wcale nie jest taki pusty i nieużywany :).
Ciekawe co zrobią z tymi wszystkimi pojazdami, które tam parkują 😀

Justyna
Justyna

Fajnie że w końcu coś tam powstanie tylko za takie pieniądze a na pewno będzie za chwilę zniszczone.

Kasia
Kasia

Oczywiście na początku wycięto kilka drzew