Jak edytować zdjęcia jak profesjonalista: Podstawy edycji i jak zacząć

0
75
Grafik komputerowy w pracy

Każdy kocha dobre zdjęcie, ale świetne zdjęcie jest rzadkością. Każdy kocha również filtry, ale te nie sprawiają, że twoje zdjęcie jest wspaniałe albo. Istnieje tak wiele różnych sposobów edycji zdjęć w tych dniach, że może to być trochę przytłaczające. Ale nie martw się! To nie jest tak straszne lub trudne, jak mogłoby się wydawać. Edycja zdjęć może być zarówno zabawne i satysfakcjonujące, zwłaszcza gdy wiesz, ins i outs z niego. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak edytować zdjęcia jak profesjonalista – od regulacji oświetlenia i usuwania skaz do dodawania niestandardowych akcentów, takich jak lokalne punkty orientacyjne lub twarze zwierząt – ten artykuł ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć już dziś! Czytaj dalej, aby uzyskać szybkie wskazówki dotyczące edycji jak profesjonalista i szczegóły na temat tego, gdzie znaleźć darmowe zasoby do edycji zdjęć w prawie każdym programie tam.

Czym jest edycja zdjęć?

Edycja zdjęć to proces tworzenia i edytowania fotografii poprzez zmianę jej właściwości, takich jak jasność, kontrast, kolor, nasycenie i głębia ostrości; usuwanie niepożądanych elementów z ujęcia; lub dodawanie efektów specjalnych, takich jak znaki wodne lub podpisy. Profesjonalny edytor zdjęć znacznie poprawi Twoje zdjęcia. Dokona odpowiednich korekt w celu poprawy ekspozycji, aby zdjęcie nie było zbyt ciemne lub zbyt jasne. Wyreguluj kontrast, aby zdjęcie nie było zbyt matowe lub zbyt ostre. Wyregulują nasycenie, aby zdjęcie nie było zbyt niebieskie lub zbyt żółte. Zauważysz również, że większość profesjonalnych zdjęć ma czysty wygląd. Dzieje się tak, ponieważ edytorzy zdjęć zazwyczaj usuwają z nich wszelkie niepożądane elementy. Możesz zobaczyć, jak usuwają słup telefoniczny, który stoi na drodze, lub linie energetyczne w tle. Możesz zobaczyć, jak usuwają skazy lub element odwracający uwagę od osoby na zdjęciu. Możesz zobaczyć jak usuwają cień z ujęcia, aby zdjęcie nie było zbyt ciemne.

Oprogramowanie do edycji zdjęć

Oprogramowanie do edycji zdjęć pozwala edytować zdjęcia jak profesjonalista, zwiększając ekspozycję, redukując szumy i dodając własne akcenty. Istnieje wiele różnych programów do edycji zdjęć, ale dwa najpopularniejsze to Adobe Photoshop i pl.depositphotos.com/bgremover.html. Photoshop najlepiej nadaje się dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad edycją zdjęć, natomiast Lightroom najlepiej nadaje się dla średnio zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć bardziej uproszczoną edycję zdjęć. Istnieje również kilka aplikacji do edycji zdjęć, które są świetne, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na oprogramowanie lub jeśli chcesz po prostu wykonać sporadyczną edycję zdjęć w podróży. Niektóre z najbardziej popularnych aplikacji do edycji zdjęć to: – Facetune – dla iPhone’a i iPada – Zdjęcia Google – dla systemów Android i iOS – Afterlight – dla iPhone’a i iPada – Enlight – dla iPhone’a i iPada.

Jak edytować zdjęcia w Adobe Photoshop

Zdjęcia można edytować w programie Adobe Photoshop na kilka różnych sposobów. Pierwszym sposobem jest otwarcie zdjęcia, które chcesz edytować, z komputera. Po jego otwarciu zobaczysz pasek narzędzi u góry z kilkoma różnymi przyciskami. Pierwszym z nich jest przycisk „obraz”. Kliknij przycisk „obraz” i będziesz mógł wybrać zdjęcie, które chcesz edytować i otworzy się ono w nowym oknie. Po otwarciu, zobaczysz wiele różnych zakładek po lewej stronie. Pierwsza zakładka to „narzędzia” i to tam znajdziesz wszystkie różne narzędzia do edycji. Następna zakładka to „korekty”, a tam znajdziesz wszystkie korekty dla swojego zdjęcia, takie jak ekspozycja, kontrast i jasność. Ostatnia zakładka to „efekty”, a tam znajdziesz wszystkie efekty specjalne, które możesz dodać do swojego zdjęcia. Stamtąd możesz przeciągać i upuszczać narzędzia, korekty i efekty na samo zdjęcie, aby zobaczyć, jak to wygląda.

Edycja zdjęć tablet graficzny

Jak edytować zdjęcia w Adobe Lightroom

Możesz edytować zdjęcia w Adobe Lightroom na kilka różnych sposobów. Pierwszym sposobem jest otwarcie zdjęcia, które chcesz edytować, z komputera. Po jego otwarciu zobaczysz u góry pasek narzędzi z kilkoma różnymi przyciskami. Pierwszy po lewej stronie jest przycisk „kliknij, aby otworzyć obraz”, a to otworzy zdjęcie, które chcesz edytować. Po jego otwarciu zobaczysz po lewej stronie pasek z wszystkimi narzędziami do edycji. Stamtąd możesz dostosować zdjęcie tak, jak w Photoshopie. Jedyną różnicą jest to, że dostosowania będą na lewym pasku bocznym zamiast jako zakładka nad obrazem.

Jak edytować zdjęcia na iOS

Zdjęcia na iPhonie lub iPadzie możesz edytować za pomocą wbudowanej aplikacji Zdjęcia. Stamtąd możesz wybrać zdjęcie, które chcesz edytować, a następnie stuknąć w przycisk „edytuj” u góry. Następnie zobaczysz kilka różnych zakładek po prawej stronie ekranu. Po wybraniu zakładki „edytuj”, zauważysz dwa różne narzędzia – „obróć” i „selektywne”. Narzędzie „obróć” pozwala na obrócenie zdjęcia o 90 stopni w jednym czasie. Narzędzie selektywne pozwala wybrać określone obszary zdjęcia i albo dostosować ekspozycję lub dodać filtr. Po wybraniu zakładki „filtr”, na górze zobaczysz kilka różnych opcji. Stamtąd możesz wybrać filtr, który chcesz dodać do zdjęcia. Możesz również dostosować intensywność filtra przesuwając suwak w górę i w dół. Z tego miejsca możesz również dodać filtr do całego zdjęcia, lub tylko do określonej części.

Jak edytować zdjęcia w systemie Android

Zdjęcia na smartfonie lub tablecie z systemem Android możesz edytować za pomocą wbudowanej aplikacji Zdjęcia. Stamtąd możesz wybrać zdjęcie, które chcesz edytować, a następnie dotknąć przycisku „edytuj” u góry. Stamtąd możesz wybrać kilka różnych zakładek po prawej stronie ekranu. Po wybraniu zakładki „edytuj”, zauważysz dwa różne narzędzia – „obróć” i „selektywne”. Narzędzie obracania pozwala obrócić zdjęcie o 90 stopni na raz. Narzędzie selektywne pozwala wybrać określone obszary zdjęcia i albo dostosować ekspozycję lub dodać filtr. Po wybraniu zakładki „filtr”, na górze zobaczysz kilka różnych opcji. Stamtąd możesz wybrać filtr, który chcesz dodać do zdjęcia. Możesz również dostosować intensywność filtra przesuwając suwak w górę i w dół. Z tego miejsca możesz również dodać filtr do całego zdjęcia, lub tylko do określonej części.

Końcowe przemyślenia

Fotografia to zabawne hobby, które wiele osób uwielbia robić. To świetny sposób, aby wyrazić siebie i dowiedzieć się więcej o otaczającym Cię świecie. Jednak może to być frustrujące, gdy zaczynasz, ponieważ robienie dobrych zdjęć może być trudne. A jeśli chcesz udostępnić swoje zdjęcia w sieci, to prawdopodobnie będziesz chciał je najpierw edytować. Istnieje wiele różnych rodzajów edycji, które możesz wykonać na swoich zdjęciach, takich jak dostosowanie jasności, zmiana koloru, dodanie filtra lub dodanie tekstu. Większość osób edytuje zdjęcia za pomocą oprogramowania cyfrowego, takiego jak Photoshop lub Lightroom, lub aplikacji na smartfonie lub tablecie. Jeśli jesteś zainteresowany edycją zdjęć, istnieje wiele różnych sposobów, aby nauczyć się, jak to zrobić. Wybierz kilka tutoriali, które wydają się być dla Ciebie pomocne i zacznij działać!

Dodaj swój komentarz!

avatar