Wakacje 2023 – Najpopularniejsze kierunki

13
371
Plaża Navagio - Grecja

Wakacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami a coraz więcej z nas zastanawia się jakie kierunki będą w tym roku na topie. Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie zimy w dużo cieplejszym klimacie. Aktualnie ze względu na optymalną pogodę, czyli powyżej 20 stopni celsjusza, prym wiedzie Egipt. Jednak w tym artykule przyjrzymy się jakie kierunki w tym roku będą najczęściej wybierane przez rodziny z dziećmi oraz osoby, które swój urlop planują standardowo w okresie wakacyjnym.

Wakacje 2023 – Najpopularniejsze kierunki

W stosunku do ubiegłego roku, w tym niewiele się zmieni. Największe zmiany nie dotkną topowych kierunków a niestety kosztów wakacji. Wakacje w tym roku w wysokim sezonie, czyli w lipcu lub sierpniu, mają być nawet 30% droższe. Niestety z tego względu wiele rodzin będzie musiało obejść się smakiem odmówić sobie zagranicznych wakacji. Nie mniej istotnym czynnikiem, z powodu którego wiele osób nie będzie mogło sobie pozwolić na wakacje w bajecznych nadmorskich kurortach jest szalejąca inflacja, która w najbliższych miesiącach ma osiągnąć swoje apogeum i lekką ręką przekroczyć psychologiczną barierę 20 procent.

Wśród bardziej zamożnych osób dokładnie jak rok temu największym zainteresowaniem cieszy się Grecja, a szczególnie bajeczne greckie wyspy. Wśród młodych głodnych całonocnych imprez numerem jeden jest oczywiście Kreta i najbardziej imprezowa miejscowość Malia. Osoby nastawione na podziwianie bajecznych widoków wybierają Zakhyntos. Rodziny z dziećmi najczęściej stawiają na Rodos, Kos lub Santorini.

Egipt jest wybierany przez turystów, którym nie straszne drakońskie upały i chcą spędzić większość urlopu w ekskluzywnych resortach.

Dużą popularnością wśród rodaków cieszy się Turcja, chociaż wielu rezygnuje z wyboru tego kierunku ze względu na obecność Rosjan. Ze względu na sytuację polityczną kraj ten jest w sezonie letnim praktycznie zdominowany przez obywateli Federacji Rosyjskiej. Z tego też względu nie mamy co liczyć na lepsze ceny niż w innych krajach.

A może by na zachód?

Ciekawą alternatywą dla drogich podróży do ciepłych krajów jest na przykład Holandia lub Belgia. Obydwa kraje posiadają dostęp do morza a niezatłoczone plaże i niewygórowane w sezonie ceny czynią te kierunki coraz bardziej popularne. Dla osób które nie przepadają za podróżą samolotem lub nie mogą z różnych względów podróżować w przestworzach jest to odpowiedni kierunek, gdyż do Amsterdamu lub Brukseli możemy dotrzeć w nieco ponad 10 godzin własnym samochodem lub busem z adresu na adres. Jeśli nie przepadamy za długimi podróżami za kierownicą samochodu, możemy skorzystać z oferty firm oferujących przewozy z adresu na adres do Holandii. Wiele firm także oferuje podobne usługi gdy zdecydujemy się odwiedzić Belgię (np. https://bhtransport.pl/busy-do-belgi/)

Podsumowując w tym roku mniej zamożni turyści mają niemały orzech do zgryzienia. Z jednej strony każdy z nas marzy aby wybrać się na zasłużony odpoczynek. Z drugiej znów, gdy już zdecydujemy się na spędzenie wczasów w tropikach możemy mieć obawy czy to rozsądna decyzja. Niestety, urlop nad Bałtykiem też z pewnością do tanich nie będzie należał. Warto już teraz zastanowić się jaki kierunek wybierzemy, a gdy zaczniemy już teraz oszczędzać, istniej duża szansa że wakacje 2023 będą wakacjami naszych marzeń.

13
Dodaj swój komentarz!

avatar
(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

kryptoreklama? lokowanie produktu? serio? o.O

Timo
Timo

Pierwszy raz widzisz w Internecie wpis sponsorowany? XD

roman
roman

No właśnie xd

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

chodzi tylko o to, że nie jest to nigdzie napisane. Portale zwykle opisują linki oraz takie wpisy jako właśnie „sponsorowane” a tu tego najzwyczajniej …. brak…
No może poza autorem „artykułu” 😉

roman
roman

kolego nad tytulem artykulu masz info takze, spostrzegawczosc nie jest Twoja dobra strona…

chusall
chusall

W którym dokładnie momencie poza wspominanym przez przedmówcę autorem?

roman
roman

Nad słowem wakacje

(nie)stety mieszkaniec Tychów
(nie)stety mieszkaniec Tychów

czego nie widać na stronie głównej portalu 😉

Angelika
Angelika

Planujemy polecieć enterem do Grecji, znajomi byli i wrócili zadowoleni więc i nam ten kierunek się spodoba. W końcu chcemy jechać gdzieś indziej niż nad pl morze. Tam się drogo zrobiło a jak można trochę dołozyć i lecieć zagranicę to się bardziej opłaca

Leszek 44
Leszek 44

Nasze morze nie jest tak atrakcyjne jak Adriatyk czy Środziemne ale jeżeli chodzi o ceny to jednak polskie morze jest bardzo atrakcyjnie cenowo ,no ale wiadomo tam jest pogoda pewna ,woda ciepła nie trzeba patrzeć w niebo i sprawdzać czy będzie lało czy nie …..no i jeszcze jeden plus …nie ma parawanów i patologi 500+

Gregory
Gregory

Masz rację, nad Bałtykiem jest pełno patologii 500+ . Co drugi pijany patol wrzeszczy po nocach J…ć PiS.

Anus
Anus

Hehe

Norbert
Norbert

Ale tam nie poczytasz swojej ukochanej wyborczej.