Remis na boisku, porażka na parkiecie

0
249

Piłkarze i koszykarze GKS Tychy pracowicie spędzili mijający weekend. W obu przypadkach trudno jednak mówić o sukcesach.

Przygotowujący się do rundy rewanżowej w I lidze futboliści rozpoczęli w sobotę cykl meczów sparingowych i na własnym obiekcie tylko bezbramkowo zremisowali ze Skrą Częstochowa. Do przerwy więcej z gry mieli goście, z kolei w drugiej połowie dominowali tyszanie; finalnie bramkarzom obu zespołów udało się zachować czyste konto. Kolejny sprawdzian GKS Tychy już w najbliższy piątek – mecz z Puszczą w Staniątkach k. Niepołomic.

Znacznie gorzej będą wspominać sobotę trójkolorowi koszykarze. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki przegrali na własnym parkiecie z PGE Turów Zgorzelec i wciąż pozostają bez zwycięstwa w 2023 roku. Po trzech wyrównanych kwartach mieliśmy remis 53:53, ale w ostatniej odsłonie znacznie skuteczniejsi byli goście ze Zgorzelca, którzy ostatecznie pokonali GKS 76:66 (16:20, 21:15, 16:18, 13:23).

W ciągu najbliższych dni czekają tyskich koszykarzy dwa wyjazdowe spotkania na Wybrzeżu. W środę (18.01) zagrają ligowy mecz w Koszalinie, a w sobotę (21.01) powalczą o punkty w Starogardzie Gdańskim.