Andrzej Kowalczyk wywalczył dwa medale mistrzostw świata

2
325

Po dwa medale mistrzostw świata w pływaniu zimowym, rozgrywanych we francuskiej miejscowości Samoëns sięgnął tyszanin Andrzej Kowalczyk.

Najpierw wywalczył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym, a dzisiaj zdobył srebro na 250 m stylem dowolnym. Oba medale wywalczył w swojej kategorii wiekowej.

Ponadto pływak (i biegacz) z Tychów poprawił cztery rekordy życiowe, choć w tym przypadku ich osiąganie w dużej mierze zależy od warunków pogodowych, a przede wszystkim od temperatury. Imprezy w tej konkurencji przeprowadzane są bowiem w wodzie o temperaturze do 5 C.

Ta pływacka konkurencja należy do grona sportów ekstremalnych, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. We francuskich mistrzostwach startowały zawodniczki i zawodnicy z 41 krajów.