Dorota Moryc Tyskim Społecznikiem Roku 2022

0
460
Dorota Moryc odbiera tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2022. Fot. Kamil Peszat.

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej w Pasażu Kultury Andromeda wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2022. Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii osoba przyznano Dorocie Moryc – prezes Polskiego Związku Niewidomych w Tychach.

Wyróżnienia w kategorii „Instytucja” otrzymała Fundacja Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

W tym roku odbyła się czwarta już edycja konkursu Tyski Społecznik Roku. Organizatorem konkursu oraz uroczystej Gali jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej i Miasto Tychy.

– Do współpracy zaproszona została także Fundacja Internationaler Bund, a formułę konkursu rozszerzono o kolejną kategorię: Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu – mówi Zofia Kastelik-Krzyżowska z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Z roku na rok przybywa zgłoszeń do konkursu. – W 2022 r. zgłoszonych do tytułu Społecznika Roku w kategorii „Osoba” było 35 kandydatek/kandydatów, a w kategorii „Instytucja” aż 20 kandydatur, z kolei w kategorii Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu wpłynęło 7 kandydatek/kandydatów – podkreślają organizatorzy.

Kapituła konkursu, w której zasiadają przedstawiciele władz Miasta Tychy, przedstawiciele organizatora, sfery biznesu oraz laureaci z poprzedniego roku, zdecydowała:

  • o przyznaniu tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii „Osoba” Pani Dorocie Moryc.
  • Tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii „Instytucja” w tym roku nie przyznano. Przyznane zostały za to dwa wyróżnienia w tej kategorii dla Fundacji Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.
  • Nie przyznano także tytułu Wolontariusza Tyskiego Centrum Wolontariatu. Wyróżniono natomiast 7 osób Szymon Kania, Agnieszka Śliwa, Alina Lukianchykova, Inga Lewińska, Vlad Babii, Oleksandr Babii, Maria Shron.

– Dziękuję wszystkim obecnym za wspólną budowę naszego lokalnego społeczeństwa. To dzięki Wam i waszej bezinteresownej pomocy wiele osób może otrzymać wsparcie. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i nominowanym. Ta ilość nominacji pokazuje, jak wiele osób w naszym mieście jest aktywnych i chętnych do działania. To bardzo budujące – mówił Maciej Gramatyka z-ca prezydenta Tychów.