Warsztaty z Tomaszem Sikorą

0
128

Warsztaty „Opowiadanie o człowieku” z Tomaszem Sikorą to kolejny efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach. Odbędą się  w sobotę 3 grudnia w Tyskiej Galerii Sportu. Warsztaty poświęcone będą fotograficznemu opowiadaniu o człowieku, jego charakterze, a nie jak zazwyczaj bywa jego zewnętrzności.

– Zaczniemy od dyskusji na temat definicji portretu. Następnie przejdziemy do procesu, który doprowadzi nas do zarysowania portretu psychologicznego osoby przez nas portretowanej – zachęcają organizatorzy.

Tomasz Sikora od lat udowadnia, że fotografię reportażową można z powodzeniem łączyć z pracą dla firm reklamowych i gigantów świata mody, takich jak Giorgio Armani czy Prada. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych. Twórca plakatów i ilustracji książkowych. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines i Reebok. Dwukrotnie został wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz na stronie ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.00 w Tyskiej Galerii Sportu – Stadion Miejski w Tychach. Potrwają ok. 8 godzin. Uczestnicy muszą mieć ze sobą aparaty cyfrowe lub smartfony. Własny laptop z możliwością zgrania zdjęć nie jest konieczny, ale zdecydowanie zalecany, aby uczestnik był w stanie zrobić szybką selekcję zdjęć wykonanych na warsztatach.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Dodaj swój komentarz!

avatar