Złote gody tyskich seniorów

0
733

57 par świętowało wczoraj 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wyróżnienia otrzymali także małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 60 lat.

Podczas uroczystości Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu.

– Z pewną zazdrością patrzę na Państwa, na waszą wytrwałość i wspólne życie przez tyle lat. To wspaniałe osiągnięcie. Jestem przekonany, a mam zdecydowanie krótszy małżeński staż, że to nie jest proste – tym bardziej jestem pełen uznania. Jesteście wzorem i uczycie nas wszystkich, że wspólne życie to są kompromisy, umiejętność dogadywania się, tolerancja, akceptacja, a czasem opiekowanie się, gdy druga strona tego potrzebuje – mówił do obecnych na uroczystości jubilatów Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów.

Maciej Gramatyka podczas swojego wystąpienia nawiązał także do historii miasta.
– Jesteście też osobami, które budowały Tychy, pamiętacie początki miasta, będąc razem tworzyliście je dla nas – to dzięki wam to miasto rosło, powstawało. Dziękuję za to, jakie Tychy są dzisiaj, za wasz wkład w budowę miasta. Życzę wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu i radości w naszym pięknym mieście.

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymało 57 par, które w tym roku obchodzą złote gody oraz 3 pary, które świętowały 60-lecie związku małżeńskiego.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992 r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

Dodaj swój komentarz!

avatar