Popularne obrabiarki CNC

0
52
Obrabianie CNC

Na popularność konkretnej marki zawsze wpływa wiele czynników, takich jak wygoda i łatwość obsługi, dostęp do informacji serwisowych i aplikacyjnych, warunki zakupu oraz oczywiście tak pożądany stosunek cena/jakość. Obrabiarki CNC kierują się tym samymi kryteriami, co sprawia, że frezarki CNC w Polsce bezdyskusyjnie pod względem popularności opanowała amerykańska marka Haas i jej polski dystrybutor Abplanalp. Na jej przykładzie spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego – dlaczego obrabiarki CNC (a zwłaszcza frezarki CNC) firmy Haas to najpopularniejsze obrabiarki CNC na rynku.

Łatwość obsługi. Nie ukrywajmy – Amerykanie nie lubią sobie utrudniać życia, co możemy zauważyć chociażby na przykładzie automatycznych skrzyń biegów – statystyki za rok 2020 pokazują, że w Polsce na „automat” zdecydowało się około 30% użytkowników, podczas gdy w USA jest to około 90%. Obrabiarki CNC firmy HAAS produkowane w USA to potwierdzenie tezy o ułatwianiu życia, bo po podstawowym jednodniowym szkoleniu obsługowym większość operatorów jest w stanie rozpocząć na nich pracę, dzięki opatentowanemu sterownikowi własnej produkcji, który pozwala nie tylko wykonywać typowe czynności obsługowe, ale np. graficznie obsługiwać sondy naszej frezarki CNC lub programować proste obróbki bez znajomości G-kodu.

Dostęp do informacji serwisowych. Obrabiarki CNC wymagają obsługi serwisowej – tak jak nasz samochód raz na jakiś czas powinien pojawić się na przeglądzie, mieć wymieniony olej, filtry czy elementy zawieszenia, tak też obrabiarka wymaga czasem uwagi. Haas Automation prowadzi bardzo rozbudowaną stronę z informacjami serwisowymi która pozwala nauczyć się i wykonać prace serwisowe bez ponoszenia kosztów autoryzowanego serwisu naszej frezarki CNC. Poradniki i samouczki dotyczące serwisu, obsługi i programowania znajdziemy też w popularnym serwisie YouTube  chociażby w znanej i lubianej serii Tip of the Day oraz na polskim kanale CNC – Krok po Kroku

Warunki zakupu i stosunek cena/jakość. Obrabiarki CNC w większości przypadków nie posiadają „jednej” ceny – większość dystrybutorów chroni swoje cenniki przed oczami postronnych, wymagając kontaktu i stworzenia oficjalnej oferty przed rozmowami na temat nowej frezarki CNC, co pozwala na manipulację rabatami i absurdalne obniżki rzędu 50%, po podaniu zawyżonej ceny startowej. Jawna polityka cenowa Haas i Abplanalp sprawia, że każdy może nawet dziś wejść na stronę Haasai  skonfigurować swoje potrzeby dot. obrabiarki CNC aby dostać ofertę „od ręki” lub zwyczajnie przejrzeć cennik. Jeżeli interesuje nas zakup narzędzi, najlepiej jeszcze dodanych do naszej frezarki CNC w jednym leasingu, to również nie ma problemu – sklep internetowy Abplanalp oraz katalog Groth to kolejne miejsca, gdzie ceny możemy odczytać, porównać i zorientować się, że ciężko znaleźć lepszą ofertę na uzbrojenie obrabiarki CNC.

Obrabiarki CNC a zwłaszcza frezarki CNC firmy Haas to 300-500 obrabiarek sprzedanych rocznie przez największą firmę o swoim profilu w Europie Centralnej – te liczby w temacie popularności mówią same za siebie.

Dodaj swój komentarz!

avatar