Cięcie styropianu i styroduru – każda płaszczyzna i kąt cięcia

0
81
Narzędzia i materiały remontowe

Cięcie styroduru wymaga fachowej pomocy. Szukasz niezawodnej przecinarki do styropianu, która nie ma żadnych ograniczeń? Poznaj najmocniejsze modele na rynku i ich główne zalety.

Pomocnik w pracy przy ociepleniach

Narzędzie, które zapewni precyzyjną obróbkę styroduru przez wiele lat pracy, to konieczność w pracy przy ociepleniach. Przecinarka HC132 idealna jest do cięcia nawet największych bloków styropianu. Niezwykle mocny transformator czyni z niej specjalistyczny sprzęt do największych wyzwań. W przystępnej cenie zyskasz przecinarkę do styropianu oraz pianki, a w zestawie również zapasowe druty tnące.

Do cięcia styroduru w każdej płaszczyznie

Przecinacz HC132 jest wystarczająco uniwersalny, by ciąć styropian lub piankę w kilku dowolnych płaszczyznach. Wykonywanie cięć z długości, z grubości, klinów lub kątów (przy 18 cm styropianu na podkładce). Nada się także do cięcia styropianu przy dokładnym wycinaniu felców lub wycinaniu rowków. Do ostrza roboczego wykorzystujemy druty z chromonikieliny bezżelazowej, nichrom: Ni 80%, Cr 20% . Cięcie styroduru zachodzi dzięki nim szybko i perfekcyjnie.

Wybór sprzętu do cięcia styropianu

Najważniejszym parametrem w przypadku wyboru przecinarki jest szerokość cięcia. Najczęściej wybierane są maszyny o szerokości cięcia 113 cm i 132 cm. Oprócz nich, do wyboru jest jeszcze 102 cm. Czemu właśnie takie? Ponieważ umożliwiają cięcie płyt styropianowych po przekątnej. W przypadku cięcia całych opakowań płyt styropianowych, najlepszą przecinarką będzie HC60 o wysokości cięcia 60 cm.

Drugim kryterium jest moc modułu grzewczego. Do standardowego cięcia pojedynczych płyt styropianu sprawdzą się urządzenia zasilane ze stacji zasilającej o mocy 150 W. W przypadku cięcia styroduru lub kostek pianki czy styropianu trzeba użyć przecinarek o większej mocy.

Przecinarki z blatem roboczym

Jeśli wybrałeś już odpowiednią moc i szerokość cięcia, zwróć uwagę na obecność Plusa w nazwie urządzeń. Sugeruje on obecność dodatkowych, rozkładanych blatów roboczych. Przydatne będą zwlaszcza przy częstym cieniowanie styropianu lub cięciu zgubnym czy klinach. Blat ułatwia przesuwanie płyt styropianowych i stabilizuje prace.

Szybkość przede wszystkim

By ciąć styrodur w szybkich ruchach, zdecyduj się na linię Fast. Taka przecinarka styropianu tnie od dwóch do trzech razy szybciej od dostępnych na rynku modeli. Taki sprzęt sprawdzi się przy dużej powtarzalności cięć i przy pośpiechu na budowie. Wybierając profesjonalne narzędzia na pewno warto też przyjrzeć się serii Fast Plus, łączącej dodatkowy blat roboczy i szybkość przecinania.

Dodaj swój komentarz!

avatar