Chwasty na podjeździe? Są na nie sposoby!

0
104
Chwasty między kamieniami

Każdy posiadacz domu z ogrodem doskonale wie, że zadbany i odpowiednio zaaranżowany podjazd stanowi prawdziwą wizytówkę każdego domu. Najmodniejsze w ostatnich kilkunastu sezonach stały się podjazdy z kostki brukowej. Nie da się bowiem ukryć, że prezentują się one w prawdziwie zachwycający sposób.

Niemniej jednak z biegiem czasu może pojawić się „cos”, co skutecznie tę estetykę podjazdu zniszczy i uszkodzi. Mowa tu chociażby o chwastach, które niestety mogą się pojawić pomiędzy kostką brukową. Wówczas podjazd sprawia wrażenie niezadbanego i nieco zapuszczonego. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na to, by nieproszonych gości z podjazdu szybko się pozbyć. Jak więc można z nimi skutecznie walczyć?

Domowy sposób na chwasty na podjeździe

Z pewnością pojawienie się chwastów na podjeździe jest zmorą każdego posiadacza posesji. Co więcej, jasno trzeba sobie powiedzieć, że takich gości wręcz nie da się uniknąć. Prędzej czy później zauważymy, że z łączeń i przerw pomiędzy kostką brukową, zaczynają wystawać drobne roślinki, które niszczą cały, estetyczny efekt. Wówczas wielu z nas podejmie rękawicę i będzie poszukiwać szybkiego i skutecznego sposobu na to, jak takich chwastów można się pozbyć. Otóż zacznijmy od sposobu domowego.

Chwasty pomiędzy kostką

W pierwszej kolejności warto potraktować je opryskiem z octu. Jeśli chwasty dopiero co się pojawiły i są wyjątkowo delikatne, wówczas wystarczy przygotować mieszankę octu z wodą w proporcji 3:1, a następnie dodać nieco płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną miksturą należy skropić pojazd, najlepiej rano. Ocet ma właściwości chwastobójcze, jednak pamiętajmy, by nie spryskać nim przypadkowo także innych roślin, gdyż one mogą również na tym mocno ucierpieć. Dodatkowo trzeba sobie uświadomić, że pozbycie się chwastów „na zawsze” to niezwykle trudna i często nawet niemożliwa sztuka. Wobec tego warto przygotować się na to, że takie opryski trzeba będzie systematycznie powtarzać, gdyż chwasty mają dość silną tendencję do ponownego wzrostu. Domowej roboty opryski na chwasty z pewnością przyniosą rezultaty, jednak na zadowalające efekty końcowe trzeba będzie mimo wszystko odrobinę poczekać.

Skutecznie środki chwastobójcze kluczem do sukcesu

Nie ukrywajmy, ale z pewnością nie każdy z nas ma w sobie tyle cierpliwości i samozaparcia, by móc cierpliwie wyczekiwać momentu, w którym finalnie zadziałają domowe metody na chwasty. Jeśli zależy nam na tym, by pozbyć się ich w maksymalnie szybki i efektywny sposób, wówczas powinniśmy zdecydować się na nieco bardziej zaawansowane działania. Mowa tu o skorzystaniu z dobrodziejstwa jakim są profesjonalne i chemiczne środki chwastobójcze. Jednym z najskuteczniejszych jest Avans RTU. Preparat ten cechuje się niezwykle silnym działaniem i co najważniejsze, wykazuje się on także wysoką efektywnością w zwalczaniu chwastów. Stosuje się go bezpośrednio i zamknięty jest on w butelce z wygodnym atomizerem. Avans RTU jest preparatem, który poradzi sobie zarówno z chwastami jedno- jak i dwuliściennymi. Można stosować go również na innych obszarach wokół domu, a nie tylko na podjeździe. Warto jednak pamiętać, że środek ten jest wysoce chemiczny, więc przed każdym zastosowaniem warto zdecydować się na dokładne zapoznanie się z instrukcją i zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Avans RTU gwarantuje wysoką skuteczność, a nasz podjazd dzięki niemu znów będzie mógł nas zachwycić swoją estetyką. Warto więc rozważyć dedykowane preparaty, jeśli zależy nam na efektywności i szybkości działania.

Dodaj swój komentarz!

avatar