Dolny Śląsk jesienią. Co zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

0
101
Pałac latem

Jesień należy do tych pór roku, którzy jedni ubóstwiają i kochają, a inni nienawidzą. Jest z pewnością zmienna, może być i ciepła, i zimna. Nie warto jednak od razu zamykać się w domu, ponieważ jesień potrafi zapewnić pogodę, która będzie idealną na zwiedzanie. A może masz ochotę wybrać się jeszcze gdzieś, zanim sypnie pierwszy śnieg? Dolny Śląsk będzie idealnym miejscem do tego. Co warto tam zobaczyć jesienią, kiedy liście robią się już kolorowe, a temperatura sukcesywnie spada?

Co zobaczyć na Dolnym Śląsku jesienią?

Dolny Śląsk automatycznie kojarzy nam się z Wrocławiem. Jest to piękne miasto, które warto odwiedzić bez zwracania uwagi na porę roku. Co warto tam zwiedzić? Przede wszystkim koniecznie odwiedź Stare Miasto w Świdnicy. Jest to miejscowość oddalona jedynie 60 km od centrum Wrocławia, ale oferuje bardzo dużo. Warto udać się na spacer po średniowiecznym rynku, odkrywać fantastyczne fasady kamienic oraz odetchnąć zachwytem patrząc na detale architektoniczne.

Historyczny Park Hotelu Dębowego będzie cudownym odkryciem jesienią, kiedy wszystkie liście mienią się niepowtarzalnymi kolorami. Zaś w bliskim sąsiedztwie możesz odkryć Rezydencję Dębową, która wybudowana została na początku XIX wieku. Łączy ona elementy stylu secesyjnego z architekturą modernistyczną, dlatego może być ciekawym wątkiem zwiedzania.

Starościńskie Skały to idealna opcja dla tych, którzy wolą oglądać naturę. Jest to nietuzinkowy kompleks skalny, który nieco przywodzi na myśl Australię. Granitowe skały tworzą niepowtarzalne miasteczko pełne wąskich przejść, szczelin oraz labiryntów.

Hotel pod Wrocławiem – przestronne pokoje, centrum spa i wiele więcej

Decydując się na jesienny wypad na Dolny Śląsk, warto wcześniej zabookować sobie dobry hotel. Możesz stawiać na hotel w samym centrum Wrocławia, które z pewnością zachwycą jakością. Znajdziesz w nich pokoje rodzinne, jak i apartamenty. Niektóre z nich usytuowane blisko dworca PKP, inne w pobliżu lotniska. Wybór, jak widać, jest całkiem spory. Wiele obiektów posiada własne centrum fitness, a w hotelowej restauracji możesz smacznie zjeść. Do wykorzystania jest także bezpłatny parking do dyspozycji gości podróżujących samochodem. Jeśli masz chęć na coś innego, nieco dalej od Wrocławia, wybierz Pałac Krobielowice. Jest to piękne, klimatyczne miejsce, które oferuje ciekawie urządzone pokoje, pokój zabaw dla dzieci oraz sporo udogodnień. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojej rodziny, koniecznie zerknij na informacje w tym artykule!

Dodaj swój komentarz!

avatar