Pierwsze boisko do gry w bule powstaje w Tychach

6
649
Tu powstanie pierwsze boisko do gry w bule w Tychach. Fot. Piotr Podsiadły

Gra w bule największą sławę i rozpoznawalność zyskała we Francji. Jednak grają w nią ludzie na całym świecie. Nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania ani specjalistycznych umiejętności. Mogą w nią grać zarówno małe dzieci jak i osoby starsze. W Tychach, obok placu zabaw przy ul. Żwakowskiej, właśnie powstaje pierwsze takie boisko.

Boisko będzie miało 2 tory o wymiarach 8 na 15 metrów. Przy boisku staną także ławki i kosz na śmieci. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 77 tys. złotych brutto. Prace mają się zakończyć najpóźniej do końca września bieżącego roku.

– Inwestycja ma uatrakcyjnić ofertę spędzania wolnego czasu  w naszym mieście i zachęcić  dorosłych oraz osoby starsze do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z terenu Parku. Boisko do gry w bule będzie sposobem na integrację mieszkańców i posłuży także nauczycielom tyskich szkół do urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego – wskazywał we wniosku jego autor Michał Kasperczyk. – Proste reguły tej gry sprawiają, iż gra ta jest idealną formą spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym i towarzyskim – dodaje.

 

6
Dodaj swój komentarz!

avatar
Mar
Mar

Fajnie, że się dowiedzieliśmy z artykułu, gdzie to boisko powstanie. Rzetelna informacja, jak zwykle…

Max
Max

Dokładnie. Fotka a pod nią że ,,TU,, to trochę mało.

Kris
Kris

Bzdura, w Bieruniu Starym jest od lat!!

Kris
Kris

Ktoś powinien prześwietlić wydawanie kasy z projektów obywatelskich i porównać ceny w jakich zleca wykonanie miasto a jaka jest cena rynkowa, niektóre inwestycje realizowane to 200%

Max
Max

No przecież trzeba z tego coś jeszcze odpalić.

Norbert
Norbert

Ten Kasperczyk to jest niezle chlop odklejony od rzeczywistosci.masakra jakie oni maja pomysly