Młodzi tyscy piłkarze w Oberhausen

1
405

Piłkarze GKS Tychy U19 oraz przedstawiciele miasta udali się z partnerską wizytą do niemieckiego Oberhausen. Już dziś młodzi adepci futbolu w Tychach zagrają mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Niemiec.

Zawodnicy trenera Sebastiana Idczaka oraz asystenta Marcina Zemanka zameldowali się w Oberhausen, do którego przyjechali na zaproszenie władz miasta, w ramach umowy partnerskiej z Tychami. Wraz z zawodnikami do Niemiec udali się również przedstawiciele miasta: zastępca prezydenta ds. społecznych Maciej Gramatyka oraz radni Grzegorz Kołodziejczyk i Michał Kasperczyk.

Przywitanie gości z Polski odbyło się w restauracji „Gdańskiej” w centrum Oberhausen. – Cieszę się z wizyty młodych piłkarzy z Tychów w naszym mieście. To kolejny krok, który zacieśnia więzi partnerskie pomiędzy naszymi miastami. Już dziś zawodnicy będą mieli okazję zagrać na głównej płycie naszego stadionu, a w sobotę obejrzeć ligowe spotkanie pierwszej drużyny Rot-Weiß Oberhausen. Wierzę, że będzie to nich ciekawe doświadczenie i przeżycie – powiedział na powitanie zastępca burmistrza Werner Nakot.

Początki współpracy pomiędzy miastami spotkały się z dużymi problemami. – Na początku 2020 roku mieliśmy bogate plany, ale pokrzyżowała nam je pandemia. Cieszę się bardzo, że dziś jesteśmy tutaj z konkretnymi działaniami, które zbliżają ludzi. Takie wydarzenia, jak to dzisiejsze, pomagają budować mosty, a nie je burzyć. Na pewno będziemy zacieśniać naszą współpracę i już dziś przedstawicieli Oberhausen serdecznie zapraszam do Tychów – powiedział z kolei zastępca prezydenta Tychów, Maciej Gramatyka.

To kolejny gest współpracy pomiędzy Tychami i Oberhausen. Przypomnijmy, że od kilkunastu dni w Niemczech przebywa także delegacja tyskiej młodzieży, która bierze udział w projekcie Multi. Piłkarze będą przebywali w Oberhausen do niedzieli.

Zdjęcia: Piotr Podsiadły 

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
_On
_On

Pan radny w tych japonkach to prosto z plaży czy basenu? Dobrze, że kąpielówki udało się przebrać. Jeśli wyjazd służbowy, za kasę mieszkańców, to chyba fajnie by było jakoś reprezentować to miasto.