Mapy pamięci – warsztaty w muzeum

0
77
Fot. Mapa majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty manualne, towarzyszące wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku, także dla gości z Ukrainy, oparte na pracy z archiwalnymi fotografiami i wspomnieniami. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 11.00. Poprowadzi je Anna Kura.

Zygmunt Kubski, fotograf amator, obserwator rozbudowy Tychów, autor ogromnego zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach, przebył drugą drogę zanim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie (w czasie wojny zajętym przez wojsko niemieckie, po wojnie rozparcelowanym). To historia utraty, zmiany i wędrówki. Tuż przed śmiercią z pamięci odtworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia, spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

– Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie fotografii (mogą być zapisane w pamięci telefonu/aparatu), ukazujących ważne miejsce i osoby z nim związanych. Osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna – zachęcają organizatorzy.

Tłumaczy: Sofiia Moseichuk

Dodaj swój komentarz!

avatar