Kino FreeLove – „W co grają ludzie” już jutro

0
128
Fot. Miejskie Centrum Kultury

Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach cyklu „Kino FreeLove” zaprasza na projekcję filmu z 2020 roku p.t. „W co grają ludzie” w reżyserii Jenni Toivoniemi. Projekcja filmu odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20.30 w Ogrodzie MCK przy ul. Bohaterów Warszawy 26.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców do ogrodu MCK na plenerowy na pokaz filmu. Tym razem wyświetlimy komedię w reżyserii Jenni Toivoniemi, która swoją premierę miała stosunkowo niedawno, bo w 2020 roku. Jest to nową produkcja z gwiazdą „Granicy” Eero Milonoffem. Słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka” – zachęcają organizatorzy.

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru.

Obsada: Emmi Parviainen, Laura Birn, Eero Milonoff
Scenariusz i reżyseria: Jenni Toivoniemi
Zdjęcia: Jarmo Kiuru
Czas: 117 min.

 

Dodaj swój komentarz!

avatar