Z Tychów w góry – dokąd się wybrać

0
392
Kobieta na szlaku w górach

Położenie w południowo-centralnej części Polski sprawia, że mieszkańcy Tychów mają bogate możliwości spędzania czasu u podnóża mniejszych lub większych szczytów. Wystarczy wsiąść w auto i wybrać odpowiedni cel. No właśnie – jaki? Dokąd się udać? Poznaj nasze rekomendacje i sprawdź, gdzie możesz szybko i tanio dotrzeć z Tychów, aby móc cieszyć się górskimi widokami i szlakami!

Beskidy

Spośród wszystkich pasm górskich najbliżej Tychów znajdują się Beskidy. W czasie krótszym niż godzina można dotrzeć do Żywca, Szczyrku czy Wisły, a nieco dalej znajduje się Sucha Beskidzka czy Nowy Sącz. Beskidy są rozległe i bardzo różnorodne pod względem przyrodniczym, krajobrazowym, historycznym i kulturowym, dlatego można spędzić tu dużo czasu, przemierzając kolejne szczyty, miasta i miasteczka.

Beskidy w całej swojej rozciągłości są doskonałym miejscem do spędzania czasu zarówno latem, jak i zimą. W cieplejsze dni można urządzać wielogodzinne spacery czy zwiedzać kolejne zabytki, a gdy na szczytach zalega śnieg, góry stają się prawdziwym rajem dla narciarzy i snowboardzistów. Jeśli planujesz dłuższy wyjazd w tym kierunku i zastanawiasz się, jak go sfinansować, pewnym rozwiązaniem mogą być pożyczki przez Internet.

Tatry

Jeżeli preferujesz wyższe góry, najbardziej oczywistym rozwiązaniem są Tatry. W nieco ponad 2 godziny możesz dotrzeć do Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej czy Zakopanego, więc warto się tu wybrać choćby na jeden dzień. Tatry są co prawda najwyższym pasmem w Polsce, ale w praktyce okazują się na tyle różnorodne, że przyjemnie spędzi czas tutaj dosłownie każdy, począwszy od samotnych wędrowców i doświadczonych taterników, poprzez grupy przyjaciół poszukujących zabawy, skończywszy na rodzinach z dziećmi.

Poza szlakami górskimi Tatry oferują bowiem rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, która jest na tyle bogata, że spełni warunki każdego przyjezdnego. W największych ośrodkach na tym terenie z Zakopanem na czele można spędzić czas w przyjemny i interesujący sposób o dowolnej porze roku. Przyjeżdżając na dłużej, pamiętaj o zabraniu odpowiedniej ilości pieniędzy, bo naprawdę łatwo je wydać – jeśli chcesz się wspomóc dodatkowymi środkami, rozwiązaniem może być szybka pożyczka w 15 minut<.

Pieniny

Malownicze krajobrazy, mniej oblegane szlaki, mnóstwo atrakcji turystycznych, a wszystko to na stosunkowo niewielkim obszarze, jaki zajmują Pieniny. To góry nieco mniej popularne od Tatr, a równie atrakcyjne, dlatego zdecydowanie polecamy się tu wybrać. Nocleg można zarezerwować np. w Szczawnicy – urokliwym kurorcie stanowiącym dobrą bazę wypadową dla pieszych wędrówek.

Gorce

Jeśli nie przepadasz za tłumami na szlakach, a zależy Ci na spokoju, powolnych spacerach po łagodnych stokach i obcowaniu z przyrodą, Gorce z pewnością przypadną Ci do gustu. To stosunkowo mało uczęszczane pasmo, na którym poza najpopularniejszymi szlakami praktycznie nigdy nie ma wielu turystów, nawet w środku sezonu urlopowego. Najbardziej znaną miejscowością położoną u podnóża Gorców jest Rabka Zdrój.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Choć w tym przypadku nie mamy do czynienia z pasmem górskim, lecz z obszarem wyżynnym, obfitość i różnorodność formacji skalnych i zjawisk krasowych jest wprost imponująca. Tym, co wyróżnia Jurę Krakowsko-Częstochowską, jest również duża liczba zamków, w wielu przypadkach malowniczo zlokalizowanych na szczytach wzniesień. Polecamy przyjechać tu z Tychów choćby na jeden dzień, tym bardziej że dojazd samochodem zajmuje ok. godziny.

Dodaj swój komentarz!

avatar